Oszczędność wody dzięki bateriom czasowym

Jeśli czegoś nie dotykamy, nie przenoszą się na nasze dłonie zarazki i bakterie. Proste, prawda? To właśnie jeden z celów jakie stoją przed czasowymi bateriami prysznicowymi. Idziemy się myć, a ostatecznie i tak dotykamy powierzchni zabrudzony, których być może dotykał ktoś inny przed nami – takie mycie nie ma sensu prawda? Dzieje się tak w przypadku tradycyjnych rozwiązań. Może więc czas by sięgnąć po nowoczesne? 

Zalety baterii czasowych pod prysznicem

baterie prysznicowe czasoweTym nowoczesnym rozwiązaniem są baterie prysznicowe czasowe, które możemy odnaleźć w coraz większej liczbie łazienek. Nic dziwnego rozwiązanie to nie tylko przynosi zwiększone korzyści higienicznie, ale również są komfortowe. Możemy w końcu zapomnieć o przekręcaniu kurków w poszukiwaniu odpowiedniej temperatury czy ciśnienia. Z bateriami czasowymi ustawienie tych parametrów zajmuje kila sekund. Baterie czasowe sprawdzą się również w przypadku osób notorycznie marnujących wodę. Ty się namydlasz, a w tle nadal leci silnym strumieniem woda. Znasz to z autopsji? W takim razie koniecznie sięgnij po baterię czasową, która wyłączy się gdy tylko odsuniesz się spoza jej zasięgu. Po namydleniu możesz z powrotem wrócić pod obszar jej działania, aby się opłukać. Baterie czasowe to rozwiązanie, które sprawdzi się nie tylko w domach prywatnych. To rozwiązanie idealne także dla zakładów pracy, w których pracownicy wymagają szybkiego prysznica po wykonanej pracy. W takich miejscach bardzo często baterie czasowe wykorzystywane są nie tylko pod prysznicem, ale również w umywalkach. 

Zastosowanie baterii czasowych w zakładach pracy jest szczególnie istotne jeśli zależy nam na zachowaniu jak najwyższego stopnia higieny. W końcu dzięki temu, że pracownicy nie będą musieli dotykać słuchawki, nie przeniosą na siebie bakterii, które się na niej znajdują. Jest to więc idealne rozwiązanie w każdej łazience – w domu prywatnym czy zakładzie pracy.