Parzenie dobrej kawy? Tylko w ekspresie

Będąc właścicielką firmy wypożyczającej sprzęt gastronomiczny muszę mieć dobrą orientację w stanie „swojego inwentarza” oraz w serwisach, które zajmują się odpowiednio różnymi urządzeniami. Często wypożyczamy sprzęt firmom kateringowym, lub na wesela, albo inne imprezy rodzinne.

Na cito potrzebuję serwisu ekspresów do kawy!

serwis ekspresów do parzenia kawyWiadomo, że jeśli ktoś chce zrobić małe przyjęcie w domu, to nie kupi na tę okazję kilku ekspresów do kawy czy dodatkowej lodówki. Moja firma chętnie to wypożyczy. Ostatnio przyjechała do mnie klientka i złożyła zamówienia na wszystko co będzie jej potrzebne do standing party na trzydzieści osób. Oczywiście zamówienie przyjęłam, gdy po kilku minutach usłyszałam od pracownika, że potrzebny nam nowy serwis ekspresów do parzenia kawy. Nie rozumiałam o co chodzi, do momentu, gdy nie usłyszałam, że z ekspresu dobiega dziwny odgłos. Potem przypomniałam sobie, że nasz serwis przeniósł się kilka dni temu do innego województwa, a ja nie znalazłam nowego. Za kilka dni potrzebowaliśmy kompletu ekspresów, a ja nawet nie miałam serwisu. Szybko zadzwoniłam do naszego byłego serwisanta żeby mi coś polecił na starym miejscu. Oczywiście zrobił to, bo nie była to już dla niego konkurencja. Pojechałam ze sprzętem, modląc się by nie zepsuło się nic poważnego. To nic, że ekspres był warty kilka tysięcy. Był sprowadzony z zagranicy i bałam się, że nowy serwis nie będzie wiedział jak go naprawić. Panikowałam niepotrzebnie. Może na zewnątrz wyglądał trochę inaczej, ale parzył kawę na tej samej zasadzie co inne. Serwis naprawił go bardzo szybko.

Czasami w taki sytuacjach czuję duży przypływ adrenaliny i zastanawiam się jak bym się spełniała w innej pracy. Ta dawała mi satysfakcję. Wszędzie jeździłam sama, miałam kontakt z klientami i musiałam być kreatywna. Jak wtedy, gdy pewien mężczyzna chciał wypożyczyć od nas miski, bo uważał je za sprzęt gastronomiczny…