nadruk na dvd

Płyty z koncertów

Ostatnimi czasy dość popularne stały się nagrane na dvd koncerty. Jest to fajne, ponieważ osoby, które były na koncercie mogą sobie przypomnieć to, co wtedy przeżyły (aż się pewnie nieraz łezka w oku zakręci) albo dla ludzi, którzy być nie mogli jest okazja do obejrzenia co stracili nie przyjeżdżając na niego.

Płyty z koncertów to nie rzadko perełki na rynku

nadruk na dvdKoncert jest całkowicie inną formą muzyki niż studyjna, którą z reguły słuchamy. Koncert żyje, koncert wymusza na muzykach swego rodzaju presje. Muzyk nie ma możliwości poprawienia riffu który właśnie zagrał. Jeśli coś skusi ma możliwość szybkiego powrotu do błędu i jechać dalej. Albo inna metoda to zmienić całkowicie riff czy solo na coś innego. Wtedy muzyk improwizuje. Może on wtedy obserwować, czy to co robi jest skuteczne i czy działa na ludzi. Z reguły, gdy muzyk zmienia swoją frazę na coś świeżego to i muzyk się świetnie bawi i widzowie się świetnie bawią. Korzyść są niewymierne. Zadowolony gitarzysta to ten, który bawi się tym co ma pod ręką. Jeździ po gryfie i kombinuje. Kombinuje na całego, co można byłoby jeszcze dołożyć, żeby nie przesadzić ale już rozkręcić widownię jeszcze bardziej. Oczywiście są takie utwory, w których jakakolwiek zmiana nie byłaby dobrze widziana przez słuchaczy. Są to już niemal hymny, które pokazują kunszt muzyka i tak ma zostać. Co z tego, że ten sam gitarzysta sam tworzył tę muzykę. Widz wie lepiej co chce usłyszeć. Dlatego płyty wkładane do pudełka cd z koncertu są inne niż te studyjne. To dlatego nadruk na dvd mimo że jest nie ważny jest ciekawszy. Nadruki na dvd to ogólnie coś, co fajnie wygląda jeśli kupujemy coś ciekawszego. Często jednak dzisiaj jest tak, że kupujemy płytę cd z koncertu i mamy do wyboru czy wersja elegancka czy może ma być zwykła. Jeśli ma być zwykła to dostajemy właśnie pudełko cd i tyle.

Jeśli ma być bardziej ekskluzywny to dostajemy co najmniej digipack cd, który jest wykonany z tekstury, jednak nie powodują jakiś problemów z trwałością.