Pojemniki na pasze dla kurczaków

Wychowywałam się na wsi. Zawsze miałam bliski kontakt z naturą i zwierzętami domowymi. Wraz z mamą opiekowałam się drobiem. Bardzo lubiłam doglądać ptactwa i obserwować ich życie. Dzieci uwielbiają życie na wsi, gdzie zawsze się coś dzieje.

Karmidło dla młodego drobiu

karmidła dla kurczątMama oprócz tego, że uczyła mnie jak opiekować się zwierzętami przekazywała mi wiele cennych informacji na temat tego jakie zwyczaje ma dany gatunek. Jako mała dziewczynka z niecierpliwością oczekiwałam na wiosnę gdyż wraz z wiosną w naszym gospodarstwie rodziło się dużo nowych zwierząt. Bardzo lubiłam opiekować się małymi zwierzątkami i spędzać z nimi każdą wolną chwilę. Jako, że z mamą zajmowałam się kurami uczestniczyłam również w doglądaniu niosek. Kwoki które siedziały w gniazdach regularnie sprawdzane miały jajka. Wraz z mamą sprawdzałyśmy pod światło czy jajko jest zalężone. Na samym początku widać jedynie czerwoną pajęczynkę, ale w miarę upływu dni, widać bijące serce. Pod koniec wysiadywania jajka są spławiane w ciepłej wodzie. Obserwuje się wtedy czy jajko się rusza. Jeśli widać w wodzie ruchy oznacza to, że w jajku jest kurczak. Moment wykluwania się kurczaczków jest bardzo ekscytujący. Trzeba wtedy przygotować im osobne pomieszczenie w którym ustawia się poidła i karmidła dla kurcząt. Małe kurczaki już kilka godzin po wykluciu mogą zacząć samodzielnie jeść i pić. Poidła i karmidła muszą być tak skonstruowane by nie zrobić krzywdy małym ptaszkom. Najczęściej karmidła mają zbiorniki do których dosypuje się pokarm. Tak samo dzieje się w przypadku poideł. Dzięki temu zwierzęta nie zanieczyszczają paszy oraz wody. Jest to też spore ułatwienie, gdyż nie trzeba doglądać zwierząt tak często, gdyż pokarm zsuwa się po ściankach zbiornika wraz z tym jak pokarm znika z podstawek.

Karmidła są bardzo przydatne w hodowli drobiu pozwalają zachować czystość i higienę. Poza tym zwierzęta mają cały czas dostęp do czystej karmy lub wody. Karmidła są solidnie wykonane i ciężkie do przewrócenia przez zwierzęta, dzięki czemu wzrasta ich bezpieczeństwo.