Polecane nawigacje rowerowe

Jazda na rowerze to lubiana forma uprawiania sportu. Wielu z nas poza rekreacyjnymi przejażdżkami pokonuje naprawdę długie i często ekstremalne trasy, które wymagają odpowiednich urządzeń. Jednym z nich niewątpliwie jest GPS, który pozwoli nam śledzić drogę, a przy okazji korzystać z innych funkcji. Jednym z optymalnych wyborów są produkty firmy Garmin. Jakie urządzenie z nawigacją kupić? Dlaczego warto sięgać po takie produkty?

Urządzenia rowerowe marki Garmin

garmin edgeProfesjonalna jazda na rowerze wymaga od nas posiadania dodatkowych urządzeń, które pozwolą nam mierzyć osiągi bądź śledzić przebytą trasę. Szeroki wybór produktów tego typu sprawia, że czasem ciężko zdecydować się na coś konkretnego. Jedną z polecanych propozycji jest Garmin Edge, który jest niczym innym jak komputerem rowerowym GPS, który pozwala nam monitorować wyniki oraz korzystać z przydatnych funkcji. Urządzenie te wyposażone jest w panel dotykowy, który działa nie tylko na odcisk palca, ale także przez rękawiczki. Jest to także sprzęt przydatny do grupowych treningów, gdyż pozwala śledzić pozycję wszystkich kolarzy. W urządzeniu znajduje się wiele czujników, które pozwalają na zaawansowane monitorowanie parametrów. Mowa tutaj między innymi o czujniku prędkości, kadencji oraz tętna, na podstawie których jesteśmy w stanie wyciągnąć odpowiednie wnioski. Garmin Edge z łatwością można połączyć do swojego smartfona za pomocą aplikacji, co pozwoli nam nie tylko na dokładniejsze śledzenie wyników, ale także na personalizację, dodanie ciekawych dodatków czy otrzymywanie powiadomień z telefonu. Urządzenie to kosztuje około 1500 złotych, jednak ta cena warta jest profesjonalizmu, który uświadczymy podczas długich i wyczerpujących tras rowerowych.

Odpowiednia nawigacja jest bardzo ważnym elementem rowerowych wypraw. Szczególne znaczenie ma to w przypadku profesjonalnego uprawiania kolarstwa, które wymaga nie tylko wielu przygotowań, ale także dokładnego pomiaru parametrów. Najlepszym urządzeniem ze wbudowanym GPS jest Garmin Edge, który daje dostęp do szeregu funkcji i sprawia, że nasze podróże stają się jeszcze przyjemniejsze.