Polecane okulary sportowe

Podczas jazdy jednym z najbardziej przeszkadzających czynników jest słońce. Porażenie oczu po wyjeździe z zacienionego odcinka może być nieraz bardzo szkodliwe, a nawet jeśli nie jest groźne samo w sobie, może spowodować wypadek, utratę równowagi czy inne, nieprzyjemne konsekwencje. Okulary przeciwsłoneczne są więc podstawowym wyposażeniem każdego rowerzysty.

Najwygodniejsze okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją

polaryzacyjne okulary na rowerWybór okularów zależy głównie od samego rowerzysty. Niektórzy z nas preferują okulary niewielkie, nie przeszkadzające w jeździe i nie spadające często z głowy, podczas gdy inni wolą szerokie, duże okulary osłaniające pół twarzy przed pyłem i kurzem tak samo jak przed słońcem. Nowoczesne polaryzacyjne okulary na rower są natomiast jednymi z najlepszych okularów, jakie obecnie można dostać. Z wyglądu są to dość klasyczne okulary sportowe, jakich można dostać wiele w profesjonalnych sklepach dla sportowców, aczkolwiek mają kilka usprawnień, dzięki którym znacznie lepiej sprawują się podczas jazdy rowerowej. Pierwszym z nich jest odczepiany elastyczny pas, dzięki któremu można mocować okulary na głowie pewnie, tak iż nie mogą one spaść nawet podczas najszybszej jazdy terenowej. Dla wielu rowerzystów jest to ogromne ułatwienie, gdyż niektóre okulary mają tendencję do spadania nawet przy lekkich wstrząsach w trakcie jazdy.

Drugą, równie dużą zaletą, jest doskonała ochrona przed promieniami ultrafioletowymi, które dla rowerzystów stanowią tak samo duży problem jak dla kierowców samochodów. Okulary całkowicie odbijają utrafioletowe promienie, i chronią oczy zwłaszcza przy silnym nasłonecznieniu i braku jakiejkolwiek fizycznej zasłony przed światłem słonecznym. Są one jednymi z najbardziej wygodnych okularów, przeznaczonych do jazdy rowerowej.