Polecane zabawki w niskiej cenie

Rodzice powinni dbać o prawidłowy rozwój ich dziecka już od pierwszych chwil. W okresie od 0-3 miesiąca życia dziecko prawie nie odróżnia kolorów i kształtów. Dlatego też dla niego najbardziej odpowiednie będą zabawki kontrastowe czyli czarno- białe oraz inne zabawki sensoryczne.

Ile kosztują zabawki sensoryczne?

zabawki sensoryczne cenaPrzede wszystkim dla dzieci od 0-12 miesiąca życia najbardziej odpowiednie będą zabawki sensoryczne. Są one nie tylko tańsze od zabawek interaktywnych czyli świecących i grających. Przede wszystkim zabawki te pobudzają j kształtują prawidłowy rozwój umysłowy u dzieci. Do tego świetnie rozwijają małą motorykę u dzieci, które leżą w łóżeczku naporem zaczynaja siadać. Jeśli chodzi o zabawki sensoryczne cena zależy od rodzaju. Za książeczkę sensoryczną z materiału, która ma rkilka stron do przewracania i elementy błyszczące czy szeleszczące trzeba zapłacić około 30 złotych. Natomiast kostka sensoryczna mająca tych elementów atrakcyjnych dla dziecka dużo więcej trzeba już liczyć około 50-80 złotych. Sklepy z zabawkami, które mają bogaty asortyment mają bardzo duży wybór takich rozwijających zabawek. Jest także specjalny przedział wiekowy od 0-3 miesiąca, 3-6, 6-12 oraz 18+. Takie zabawki, które są z dodatkami błyszczącymi, szeleszczącymi i tym podobnymi świetnie pobudzają różne narządy zmysłu u dzieci.

Każde dziecko powinno mieć jako pierwszą zabawkę taką, która będzie dla niego odpowiednia czyli dobrana do wieku. Na opakowaniach wszystkich zabawek jest adnotacja o posiadanych certyfikatach oraz atestach bezpieczeństwa. Musi być także informacja dla jakiego wieku jest ona przeznaczona. W sklepach są nawet akcesoria do łóżeczka kontrastowe czy też sensoryczne. Taką zabawkę warto kupić dziecku, którego idziemy po raz pierwszy w odwiedziny.