myjnia samoobsługowa

Pomysł na biznes – myjnia samoobsługowa

W związku z coraz łatwiejszym pozyskiwaniem środków z funduszy unijnych na otwarcie nowej działalności coraz więcej ludzi decyduje się otworzyć swój własny biznes. Jednym z najczęstszych pomysłów na własny interes jest myjnia samoobsługowa.

Zalety myjni samoobsługowych

myjnia samoobsługowaJest to coraz popularniejszy sposób na szybkie i dość tanie umycie i odświeżenie samochodu. Nastaje też powoli trend na to, że myjnia samoobsługowa nie jest umieszczona w towarzystwie stacji benzynowej, ale w innych punktach miasta. Duży popyt na tego typu usługi jest wbrew pozorom na wsiach oraz małych miejscowościach, gdyż duża część ludzi deklaruje, że znacznie częściej korzystałaby z tego typu usługi, gdyby znajdowała się ona bliżej ich miejsca zamieszkania. Obecnie mieszkańcy wsi czy małych miejscowości korzystają z myjni samoobsługowej tylko przy okazji załatwiania sprawunków w większym mieście, gdzie dostęp do nich jest łatwy i bezproblemowy. Koszt postawienia myjni bezdotykowej oraz zapewnienie wyposażenie myjni to około 400 tysięcy, o ile dysponujemy odpowiednią działką. Jeśli nie – koszt takiej inwestycji znacznie wzrasta. Sposobem na obniżenie jednorazowych kosztów takiej inwestycji jest na przykład leasing wyposażenia myjni, które stanowi główną część potrzebnych pieniędzy na budowę.

Według obliczeń fachowców cała inwestycja średnio zwraca się i zaczyna na siebie zarabiać w przeciągu około dwóch lat od jej uruchomienia – zależy to w głównej mierze od lokalizacji myjni, konkurencji oraz jakości świadczonych usług (cena za minutę korzystania z usługi, używane produkty do mycia, rodzaj wosk i dostępnych programów).