Precyzyjna amunicja karabinowa

Nowe karabiny, jakie niedawno zostały przez nas wprowadzone do ekwipunku drużyny strzeleckiej należą do najbardziej precyzyjnych karabinów dalekiego zasięgu na świecie. Jak przystało na broń o ograniczonej produkcji i dostępności na zamówienie, mają niesamowitą jakość, i od razu wyróżniają się spośród większości długiej broni na zawodach strzeleckich.

Najlepsza amunicja do karabinów precyzyjnych

amunicja 223 remWymagają one jednak znacznie dokładniejszej konserwacji, a ponadto doskonałej amunicji, gdyż słabej jakości kule odbijają się znacznie na celności i precyzji karabinów. W tym wypadku nie było mowy o żadnych oszczędnościach na nabojach, więc do wszystkich karabinów precyzyjnych została przez nas kupiona najlepszej jakości amunicja 223 Rem, w wariancie 5.56mm NATO. Jest to amunicja przeznaczona dla strzelców precyzyjnych, używana szeroko przez wojska na całym świecie, oraz popularna wśród strzelców sportowych i myśliwych. Nasza amunicja pochodzi od jednego z najbardziej renomowanych producentów, zaopatrującego głównie służby mundurowe. Jest oczywiście droższa niż najbardziej rozpowszechnione i dostępne rodzaje amunicji karabinowej, aczkolwiek jej jakość oznacza nie tylko bardzo satysfakcjonującą precyzję, ale również zmniejszenie częstotliwości konserwacji broni, z racji mniejszego wpływu amunicji na jej stan.

Standardowa amunicja kulowa jest w zupełności wystarczająca do strzelectwa precyzyjnego, choć od niedawna spróbowaliśmy również pocisków nadciśnieniowych, zarówno w wariancie .223 Remington oraz 5.56, a w obu tych przypadkach zauważyliśmy ogromny wzrost zasięgu broni, dzięki któremu mogliśmy spróbować się w zawodach na najwyższym dystansie. Dotychczas wymagane było posiadanie karabinu wielkokalibrowego by móc w takich zawodach uczestniczyć.