Profesjonalne zarządzanie nieruchomościami

Każda nieruchomość wymaga osoby, która właściwie nią będzie zarządzać i dbać o sprawy administracyjne, mieszkaniowe i porządkowe. Bywa, że właściciele budynków najzwyczajniej nie mają czasu na zajmowanie się tymi sprawami.

Kto może zarządzać nieruchomością?

zarządca nieruchomości krakówNiektórzy ludzie posiadają na własność kilka nieruchomości i najczęściej wynajmują firmy zajmujące się profesjonalnym zarządzaniem. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż taka firma zajmuje się kompleksowo całym budynkiem i wszystkimi sprawami związanymi z nim. Jeżeli potrzebny jest nad dobry zarządca nieruchomości Kraków jest miastem gdzie działa sporo firm świadczących takie usługi. Wynajęty zarządca zajmuje się utrzymaniem czystości w budynku i na terenie, na którym on stoi, jest odpowiedzialny za zawieranie i negocjowanie warunków umów o dostawy i usługi budowlane związane z nieruchomością. Nadzoruje on przebieg wszystkich umów, które są związane z lokalami znajdującymi się w nieruchomości i odpowiada za prowadzenie spraw związanych z pozwoleniem na umieszczenie reklam i tablic informacyjnych na elewacji budynku. Zarządca musi sporządzić plan gospodarczy dla wybranej nieruchomości i jest jedynym pośrednikiem między obiektem budowlanym, a sądami, czy organizacjami administracji samorządowej. Zarządcą może być tylko wykwalifikowana osoba, która zna prawo administracyjne i posiada odpowiednie pozwolenia i uprawnienia do pełnienia takiej funkcji. Każda nieruchomość może mieć jednego zarządcę, który całkowicie odpowiada za jej sprawy.

Mieszkańcy takiego budynku wszelkie sprawcy lokatorskie rozwiązują z wyznaczonym zarządcą, a nie właścicielem nieruchomości. Za taką usługę płaci osoba, której na własność jest budynek. W Krakowie coraz więcej nieruchomości jest zarządzanych w taki sposób.