Program ułatwiający prowadzenie restauracji

Nie możemy stać w miejscu. Jeśli nie idziemy do przodu, to zostajemy z tyłu za konkurencją. Prowadząc własną działalność musimy dbać o jej rozwój, ponieważ w innym przypadku konkurencja na ucieknie na tyle daleko, że będziemy musieli zamknąć interes. Przede wszystkim powinniśmy korzystać z nowinek technologicznych i oprogramowań, bo dzięki temu nasza praca będzie znacznie łatwiejsza.

Dobrze prowadzona gastronomia dzięki programom

programy dla gastronomiiNic tak nie ułatwia pracy jak porządek i dobra organizacja. W przypadku gastronomii zachowanie porządku w zamówieniach jest bardzo trudne. Mając duży ruch bardzo łatwo o pomyłkę, z której nasi goście nie będą zadowoleni, więc lepiej unikać takich wpadek. O pomyłkę bardzo łatwo zwłaszcza gdy na głowie mamy nie tylko restaurację, ale także zamówienia na wynos. Wszystko musi wyjść z kuchni o odpowiednim czasie i trafić do prawidłowego odbiorcy. Na szczęście zostały opracowane specjalne programy dla gastronomii, które ułatwiają nam zadanie. Do oprogramowania mają dostęp wszyscy pracownicy, dzięki temu nie zdarzy się tak że dwóch kucharzy przez pomyłkę zacznie przygotowywać jedno zamówienie. W momencie gdy jeden kucharz zaznaczy w programie, że podejmuje się danego zamówienia, to inne osoby będą o tym wiedzieć, ponieważ będzie im się to wyświetlać w programie. Dzięki tekim programom wiemy ile zamówień zostało do zrealizowania, a ile zostało już zrealizowanych. 

Zakup licencji na wyżej opisane programy będzie nas kosztować od kilkuset złotych do kilku tysięcy złotych. Cena uzależniona jest od tego jaki konkretnie program zamierzamy kupić i na jak długi czas. Takich oprogramowań nie kupujemy dożywotnio, tylko kupujemy dostęp do nich na czas określony. Zazwyczaj pierwszy miesiąc mamy za darmo do testów.