Przeprowadzka z Polski do Niemiec

Gdy byłam małą dziewczynką, zawsze spędzałam wakacje u mojej babci. Był to najlepszy czas w roku, a teraz sądzę, że nawet w całym moim życiu. Bezpieczny, beztroski, wolny. Babcia była najcudowniejszą osobą na świecie. Dożyła sędziwego wieku i mówiła, że w życiu osiągnęła wszystko, co sobie zaplanowała.

Czy warto transportować meble za granicę?

transport mebli polska niemcyGdy odeszła, w spadku zapisała mi mieszkanie wraz z całą jego zawartością. Nie byłam zaskoczona, bo od dawna mi o tym mówiła. Była przygotowana na wszystko – tak jak i ja. Od jakiegoś czasu mieszkałam w Niemczech, ale na okres jej choroby wróciłam do Polski. Teraz znów mogłam wyjechać zagranicę. Nie wiedziałam co z otrzymanym mieszkaniem, ale na pewno chciałam wziąć ze sobą meble. W Niemczech miałam pracę i narzeczonego, meble nie były mi potrzebne z żadnego innego powodu, jak tylko z sentymentu. Chciałam mieć ze sobą trochę wspomnień. Sprawdziłam ile kosztuje transport mebli polska niemcy. Ceny były dokładnie takie jak przewidywałam. Meble mogły jechać do Niemiec już dzień po moim wyjeździe. Na miejscu miałam cały wolny pokój w którym mogły stać. Co prawda styl kredensu w ogóle do niczego nie pasował, ale to mi w ogóle nie przeszkadzało. Miałam ogromny sentyment do nich, bo mój dziadek sam robił je, z prawdziwego dębu. Były ciężkie i duże i wcale cena za transport nie była wygórowana. One również przedstawiały bardzo dużą wartość. Tydzień później były już przewiezione i wypakowane. Jak sądziłam, nie pasowały do niczego, ale dawały ogromną ilość ciepła, które czułam nie tylko ja.

Ludzie często nie zdają sobie sprawy z tego, jak ważne są uczucia i emocje. Ja sama nie wierzyłam, że mogę tyle tęsknić, tak kochać czy tak mocno chcieć. Zazwyczaj w życiu musi się coś wydarzyć, by przyszło zastanowienie. U mnie tym bodźcem była utrata babci. Na szczęście zawsze zostanie w mym serduchu, bo tam jest jej miejsce.