Przydatny rzep samoprzylepny

W sklepach budowlanych znajdziemy szeroki wybór różnych systemów mocowań, które nadają się do wielu zastosowań. W zależności od przeznaczenia, można wybrać trwałe lub czasowe łączenie. Jednym z najczęściej wykorzystywanych jest rzep.

Jaką szerokość mają taśmy rzepowe?

rzep samoprzylepny 25mmKiedy chcemy uszyć poszewki na pościel, to możemy sięgnąć po rzep, w celu zapewniania skutecznego zamknięcia materiału. Dzięki niemu, można poszewkę rozpinać i zapinać nieograniczoną ilość razy. Podobne rozwiązanie stosują producenci odzieży sportowej, ponieważ dość często kurtki posiadają zapięcia oparte na rzepach. Wykonując dekoracje w domu czy zakładając zasłony na karniszu, także możemy wykorzystać rzep, ponieważ doskonale się do tego nadaje. Do mocowania wykładziny podłogowej, świetnie się sprawdzi rzep samoprzylepny 25mm, ponieważ jest wystarczająco szeroki, aby mocno utrzymać ją na miejscu. Rzep składa się z dwóch części, które od wewnętrznej strony mogą posiadać haczyki i pętelki lub same grzybki. Natomiast od zewnętrznej strony znajduje się warstwa kleju kauczukowego albo akrylowego. Taśmę przykleja się do spodu wykładziny i do podłogi, w miejscu pokrywającym jej górną część. Najlepiej taką taśmą okleić całą wykładzinę wzdłuż brzegów, gdyż to zapewni stabilne mocowanie. W sklepach rzep jest sprzedawany na metry lub w formie gotowych kawałków. Do wyboru jest wiele szerokości od dziesięciu do nawet pięćdziesięciu milimetrów. Rzepy są bardzo trwałe i zapewniają niemalże nieskończoną ilość zapinania i odpinania.

Większość rodzajów taśm rzepowych jest dostępna w przynajmniej kilkunastu kolorach, dzięki czemu możemy zastosować niewidoczne systemy mocowań. Świetnie się sprawdzają w domu, w biurze czy w przemyśle, a można je kupić za niewielkie pieniądze.