badania radiograficzne

Przyszłość, badania radiograficzne i skład chemiczny

Nie było powodów bym kiedykolwiek obawiał się o swoją przyszłość. Pod nosem śmiałem się z kolegów którzy wybrali bardziej popularne zawody. Socjologowie nie mieli pracy zupełnie, tak samo jak ludzie po pedagogice, ale nie sądziłem, że przyjdzie czas, w którym informatyk będzie miał problem ze znalezieniem pracy.

Badania radiograficzne na uczelni

badania radiograficzneTak tez właśnie zaczynało się dziać przez przesyt rynku tego typu specjalistami. Moja branża jednak była niezagrożona. Ludzie uciekali na sam dźwięk procesów, których nas uczono. Niezmiernie mnie to dziwiło, w końcu któż z nas nie chciałby przeprowadzić badania składu chemicznego – PMI? Bo ja na przykład bardzo to lubiłem. Choć nazwa faktycznie brzmi odstraszająco, nie jest to nic aż tak skomplikowanego. O wiele bardziej przerażają mnie standardowe badania penetracyjne, których musimy wykonywać znacznie więcej. Jest to po prostu sprawdzanie, czy przedmioty są dobrze wykonane, czy nie ma przerw lub cięć. Są też inne rodzaje tych procesów, na przykład badania magnetyczne. Tego jednak nie uczyłem się na studiach więc nie wiele mogę o tym powiedzieć. Prędzej mogę wziąć na tapetę badania radiograficzne, ale nie zrobię tego teraz. Zamiast tego, myślę że lepszym motywatorem będzie to, jakim samochodem jeżdżę. Jeśli kiedykolwiek byłeś na tym samym kierunku co ja, i w trakcie wykonywania studiów zwątpiłeś, powiem ci tak: nie miej wątpliwości. Ja też je miałem i naprawdę cudem nie rzuciłem tego wszystkiego w diabły. To co z początku wyglądało na dobrą zabawę i walkę z wyzwaniami na moim poziomie zamieniło się w bezwzględną walkę o przetrwanie. Gdy już domyśliłem się, że celem uczelni jest wyrzucenie około osiemdziesięciu procent studentów wiedziałem, że nie będzie lekko. Robili to każdego roku i każdego roku im się udawało. Tym razem nie było inaczej.

Większość ludzi skutecznie dało się zniechęcić i przerwali naukę w połowie. Nie udaję – sam byłem tego bliski nieraz. Ale na szczęście dociągnąłem to do końca, i teraz jestem szczęśliwym, majętnym człowiekiem zmieniającym samochód co rok i nie nudzącym się w pracy.