blaty łazienkowe

Remont łazienki

Decydując się na remont łazienki koniecznie należy wziąć pod uwagę wymianę bądź odrestaurowanie drzwi. Nic tak nie odświeży wnętrza łazienki jak nowe drzwi i świeżo pomalowane ściany oraz nowe blaty łazienkowe.

Odrestaurować czy zakupić nowe?

Oczywiście zniszczone drzwi czy blaty możemy skutecznie odrestaurować, wystarczy kilka godzin i będę wyglądały jak nowe. Przede wszystkim należy usunąć warstwy łuszczącego się lakieru i zabezpieczyć impregnatem, zwłaszcza w wypadku drzwi łazienkowych oraz blatów drewnianych, które ostatnio są w modzie, ale narażone są na działanie niekorzystnych warunków. We wnętrzach mieszkalnych możemy poszaleć, dlaczego nie zamienić tradycyjnych drzwi na wahadłowe, lub przesuwane? Nowoczesne i skromne wnętrza nabiorą charakteru, jeżeli zdecydujemy się na drzwi wahadłowe, które zapewne każdy z nas widział w westernowych saloonach. To rozwiązanie coraz częściej wykorzystywane jest w restauracjach i nocnych klubach, więc dlaczego nie mogłoby znaleźć zastosowania w naszych wnętrzach. Do kuchni czy łazienki w klasycznym stylu doskonale będą się nadawać bielone drzwi, ten rustykalny trend znów stał się modny w polskich domach. Drzwi balkonowe otwierane na zewnątrz jest to rozwiązanie dość mało praktyczne.

blaty łazienkoweOkna otwierane na zewnątrz stosuje się jedynie czasami w fasadach (są do tego specjalne okucia i okno odchyla się na całym obwodzie).Jeżeli zaś chodzi o okna balkonowe to trzeba by rozwiązać kilka problemów przede wszystkim zawiasy po stronie zewnętrznej (łatwo wyjąć bolec z zawiasu i odchylić skrzydło okienne,czy też mocowanie klamki ,skrzydło musi przylegać do futryny i brak jest miejsca na jej zamocowanie). Jeżeli zaś chodzi o okna przesuwne, jest to rozwiązanie bardzo popularne i wzrost sprzedaży takich okien w Warszawie jest bardzo zauważalny, zwłaszcza w ostatnich latach. Generalnie nie ma znaczenia czy jest to okno plastikowe czy drewniane, dobrze wykonane będzie służyło przez wiele lat. Zarówno w jednym jak i drugim rozwiązaniu okucia są takie same. Klienci mają do wyboru dwa rodzaje okuć do okien przesuwnych , różnica polega jedynie na tym ,że w rozwiązaniu droższym wszystkie funkcje okna (okucia) są sterowane przy pomocy klamki „przekręcającej”.

Skrzydło samoczynnie „wskakuje ” w swoje miejsce i jest dociskane do ramy. W rozwiązaniu drugim skrzydło musimy dopchnąć kolanem lub ręką i dopiero później zaryglować klamką.