Renowacja starych mebli

Długo wstrzymywałam się przed remontem w kuchni, głównie ze względu na solidne meble na wymiar, które dostaliśmy od moich rodziców z okazji rocznicy ślubu. Jednak stary, design kuchni mocno mi zaczął przeszkadzać. Ściany gdzie niegdzie były już obdrapane, a podłoga wymagała absolutnie wymiany. Coś z tym fantem trzeba było zrobić.

Niezniszczalne meble wykonane na wymiar

meble wykonywane na wymiar w GdańskuNikt mi nie powie, że jakiekolwiek meble z marketów meblowych, są w stanie zastąpić meble na wymiar, wykonane u stolarza z prawdziwego drewna, a nie jakiś płyt wiórowych czy sklejek. Zakupione u stolarza w Gdańsku meble mimo kilkunastu lat, ledwo co były nadszarpnięte zębem czasu. Wciąż prezentowały się nienagannie, niestety wyglądem odbiegały od teraźniejszych, nowoczesnych mebli. Badź co bądź trzeba im oddać, że jedynie lakier drewna nieco wypłowiał. Długo się biłam z myślami czy je wyrzucić. Nie ukrywam także, że meble wykonywane na wymiar w Gdańsku miały dla mnie duży sentyment. Kiedyś niewiele osób było stać na tak porządne meble, a moi rodzice musieli wiele sobie odmówić by taki prezent nam podarować. Postanowiłam więc, że będę o nie walczyć i postaram się je nieco odrestaurować. W pierwszym kroku, meble trzeba było zdjąć i zdemontować drzwiczki. Dalej zajęłam się ich czyszczeniem i szlifowaniem starego lakieru. To był chyba najtrudniejszy element, bardzo pracochłonny, a co gorsza dużo było bałaganu. Z racji, że meble miały sporo modnych na tamte czasy żłobień, postanowiłam że zrobię je na styl shabby chic, malując kanty na ciemny kolor, a całość na biało, po czym lekko wycierająć białą farbę i kanty papierem ściernym by nadać efektu postatrzenia.

Takie meble idealnie pasowały do stylu prowansalskiego, który zawsze mnie urzekał. Nigdy nie byłam fanką prostych, błyszczących, nowoczesnych wnętrz. Po meblach przyszedł czas na nową podłogę i ściany. Wraz z mężem wybraliśmy wspónie wzory, na szczęście to on zajął się już dalszym remontem.