kabina prysznicowa

Rozwiązania dla małych łazienek w Szczecinie- kabiny prysznicowe

Wiele osób, szczególnie tych mieszkających w blokach szczecińskich, ma problem z małymi łazienkami. Jednocześnie chcą by zmieściły się w niej wszystkie niezbędne sprzęty, a z drugiej nie chcą by były zagracone tak, że nie można przez nie przejść.

Kabiny prysznicowe są świetnym pomysłem na wykorzystanie małych łazienek

kabina prysznicowaZagospodarowanie małej łazienki faktycznie nie jest łatwe, ale dzięki kilku trikom każdemu się to uda. Pierwsza rada: zainstaluj kabiny prysznicowe. Ich wysoki, ale wąski kształt sprawia, że łatwiej jest je umiejscowić w łazienkach, szczególnie, że zwykle są to kabiny narożne, czyli idealnie wpasowujące się do przestrzeni. Wanna jest długa, zatem ciężej jest ją zmieścić w małym pomieszczeniu, niż kabiny prysznicowe. Przestawmy się więc na krótkie mycie i porzućmy długie kąpiele w pianie. Druga rada: przenieśmy pralkę z łazienki do kuchni (lub pralni czy komórki). Takie rozwiązanie jest bardzo modne, a jednocześnie zyskujemy więcej przestrzeni. W łazience może stać kosz na pranie, ale sama pralka powinna stać w innym miejscu. Pralka to duży sprzęt, a zamiast niej zmieści się umywalka czy toaleta. Rada trzecia: stosuj jasne kolory i lustra. Jasne barwy sprawiają, że łazienka wydaje się większa, niż jest w rzeczywistości. Sufit powinien być najlepiej biały, a ściany kremowe, żółte, błękitne. Unikajmy ciemnych, ciężkich kolorów. Możemy je stosować, ale tylko jak ozdobny pasek, czy dodatkowo akcent. Podobnie działają lustra. Im większe, im więcej będzie się w nich odbijać tym lepiej. Rada czwarta: stosuj lacobel albo błyszczące płytki.

Oba materiały są bardzo łatwe w utrzymaniu, a ich błyszcząca powłoka będzie odbijać światło, które da nam optycznie więcej przestrzeni. Lacobel ma gładką, lśniącą powłokę, więc idealnie nadaje się do małych łazienek. Jeśli będziemy przestrzegać tych rad, to nasza łazienka na pewno będzie wyglądać pięknie i przestronnie.