zakupy na allegro

Sklep stacjonarny to przeżytek? Teraz Allegro?

Trudno jest znaleźć osobę, która nigdy nie kupiła nic przez Internet. Niektórzy bardzo się zawiedli na tej formie zakupów, a inni nie wyobrażają sobie życia bez internetowych zakupów. Można tu kupić dosłownie wszystko. Ponieważ strony internetowe są tak popularne i łatwe w obsłudze, bo np. wykorzystując szablony Allegro można w łatwy sposób przygotować aukcje, to nie można całkowicie stwierdzić, że sklepy stacjonarne wymarły.

zakupy na allegroOczywiście boom na zakupy internetowe wciąż trwa, ale nie wszędzie. Starsze pokolenia Polaków przywiązane są do swoich ulubionych sklepów, a przez Internet kupią tylko to, czego nie mogą dostać w sklepie. Niektórzy wracają też do sklepów stacjonarnych, bo zwyczajnie potrzebują kontaktu z drugim człowiekiem. Oczywiście w niektórych przypadkach sklepy stacjonarne zaczynają upadać przez internetową konkurencję, zwłaszcza, jeśli mówimy o sklepach ze sprzętami gospodarstwa domowego. Innym czynnikiem eliminującym mniejsze sklepy są także sklepy sieciowe, które też wprowadzają sprzedaż on Line.
Nie można też zapominać, że rzeczy takie, jak ubrania, czy buty trudno jest kupić przez Internet. Oczywiście można próbować, ale często okazuje się, że coś nie pasuje. Tutaj pojawia się inna kwestia, czyli zwroty. Zmiany w polskim prawie, jakie nastąpiły pod koniec 2014 roku zmieniły nieco regulamin stron internetowych, na których można coś kupić. Teraz sprzedawca musi pokryć koszty wysyłki, jeśli np. osoba kupująca będzie chciała oddać produkt, bo jej się nie spodobał, nie pasuje itp. To w prosty sposób może doprowadzić do sytuacji, w której to sami sprzedawcy postawią na sprzedaż stacjonarną, bo po prostu w Internecie będzie to nieopłacalne. Nie jest to zbyt dobra wiadomość, ale takie są realia rynku. Tutaj należy też wspomnieć o takich przedsiębiorstwach, dla których sprzedaż w Internecie jest nieopłacalna z innego powodu.

Zwykle chodzi tutaj o sklepy ogrodnicze, które miałyby problem z przewiezieniem produktu, chociaż i takie można znaleźć w Internecie. Sklepy ze sprzętem medycznym, czy innymi produktami do zawężonego odbiorcy.