soczewki kontaktowe

Soczewki kontaktowe, czy okulary?

Soczewki kontaktowe, czy okulary? Co wybrać? Chyba każdy kto nosi okulary, a ma również możliwość używania soczewek kontaktowych ma lub miał ten dylemat. Aby móc go rozwiązać, trzeba odpowiedzieć sobie na podstawowe, jak się wydaje, pytanie. A mianowicie: Jakie są zalety, a jakie wady noszenia soczewek kontaktowych i okularów. Przyjrzyjmy się w pierwszej kolejności zaletą i wadom szkieł kontaktowych.

Do zalet zaliczyć należy między innymi: komfort w noszeniu, bezproblemowe uprawianiu sportów, lepsze i bardziej wyraźne widzenie. Poza tym soczewka kontaktowa nie paruje w momencie zmiany temperatury z chłodnej na ciepłą. Do wad natomiast należeć mogą: kłopoty związane z ich zakładaniem i zdejmowaniem, mogące pojawić się podrażnienie oczu, a także ich cena oraz stosunkowo kosztowna eksploatacja. Jeżeli zaś chodzi o zalety okularów, to należeć do nich mogą: łatwość w używaniu, mogą poprawić wygląd, a także brak kosztów związanych z ich eksploatacją.
Chcąc zaś wymienić wady, to wspomnieć należy o następujących sprawach: ograniczenie pole widzenia, parowanie, mogą być niewygodne i mało praktyczne. Z pewnością nie są to wszystkie wady i zalety soczewek, jak i okularów.

Często są one bardzo subiektywne i zależą od upodobań konkretnej osoby. Sam więc wybór pomiędzy soczewkami kontaktowymi czy okularami może być podyktowany wieloma obiektywnymi, jak i subiektywnymi względami. 

O soczewkach kontaktowych można przeczytać więcej pod adresem http://e-soczewki.pl/