Specjalista od spraw spadkowych z Gdyni

Każdy chciałby, aby jego bliscy żyli jak najdłużej i cieszyli się dobrym zdrowiem. Nikt jednak nie wie tego, kiedy zakończy się czyjeś życie. Niektóre osoby zdążyły zgromadzić spory majątek, a innym nie udało się dorobić zbyt wielu dóbr materialnych. Często jednak okazuje się, że po śmierci danej osoby jest do podziału spadek. Wydawać by się mogło, że z góry wiadomo, kto i ile dostanie, jednak można się czasem bardzo zdziwić.

Kto zajmuje się sprawami spadkowymi?

niełatwe sprawy spadkowe - gdyniaŻycie rodzinne u każdego przebiega nieco inaczej. Niektórzy mają świetne relacje i są dla siebie zawsze życzliwi, a inni rodzinę najchętniej oglądaliby tylko na zdjęciach. Faktem jest jednak to, że w pierwszej kolejności to właśnie rodzina dziedziczy spadek. Czy jednak zawsze tak jest? Okazuje się, że może być inaczej. Jeśli u notariusza został spisany testament, to w żaden sposób nie można będzie podważyć jego wiarygodności. Rodzina często dopiero wtedy też dowiaduje się, że dziedziców jest więcej. Zdarzają się niełatwe sprawy spadkowe – Gdynia jest miastem, w którym bardzo często toczą się podstępowania spadkowe. Wiele osób decyduje się na to, aby skorzystać z pomocy specjalisty, który ma ustalić, komu i w jakiej ilości należy się spadek. Sprawdza on również, czy nie będziemy również dziedziczyć długów zmarłego. Spadek można przyjąć w całości, wybraną część lub całkowicie go odrzucić. Mamy pół roku na to, aby podjąć decyzję.

Niektóre osoby tylko czekają na to, aby coś odziedziczyć. Często jednak można się przeliczyć. Można dostać niewiele, zupełnie nic lub przyjąć spadek obarczony długami, które trzeba będzie spłacać. Warto wcześniej skorzystać z pomocy eksperta, który jest w stanie wszystko ustalić. Pamiętajmy o tym, że jeśli osobiście nie podejmiemy żadnych działań, to dana część spadku i tak zostanie nam przyznana niezależnie od tego, czy taka jest nasza wola.