Sposoby radzenia sobie z kolką

Wielu z nas boi się pierwszej kolki u dziecka, która to sprawi mu zapewne ogromny ból, a nas zestresuje. Nie warto jednak się tak denerwować, a poznać kilka prostych sposobów na radzenie sobie z kolka u noworodka. Szybkie reakcje są najważniejsze. Jak pomóc dziecku, które dostało kolki?

Kilka metod na kolkę

metody na kolki u noworodkaNaprężony brzuszek, kurczenie nóżek i ogólne prężenie ciała dziecka połączone z donośnym płaczem nie jest dobrym znakiem. Może oznaczać ono kolkę. Metody na kolki u noworodka nie są trudne do zrozumienia. Są wręcz banalne. Przede wszystkim zachowajmy spokój, abyśmy nie stresowali dziecka własnymi negatywnymi odczuciami. Dziecka ma bardzo dobry zmysł. Główka dziecka musi być zawsze ponad resztą ciała. Następnie ogrzejmy brzuch dziecka ciepłym ręcznikiem albo tetrową pieluchą przejechaną żelazkiem. Dobrym rozwiązaniem będzie owinięcie dziecka w kocyk i kołysanie. Przywiedzie mu to na myśl poprzednie miesiące, które był w brzuchu matki. Warto też nauczyć się wcześniej masażu brzucha na wypadek kolki. Rozluźni on brzuch dziecka. Kiedy domowe sposoby nie pomogą będziemy zmuszeni do skorzystania z preparatów aptecznych. Korzystajmy z nich najrzadziej jak możemy, aby dziecko potrafiło radzić sobie samo. Kiedy będziemy korzystać z preparatów aptecznych dobrze by było, aby preparat był wcześniej skonsultowany z lekarzem prowadzącym naszego dziecka. I pamiętajmy o tym, aby w domu ten preparat zawsze był z aktualną datą ważności.

Sposoby na radzenie sobie z kolką są naprawdę proste. Wystarczy pamiętać o kilku podstawowych elementach i możemy poradzić sobie z kolką w domowym zaciszu. Kiedy naturalne sposoby nie pomogą sięgnijmy po preparat na kolkę z apteki, jednak róbmy to w ostateczności, aby dziecko potrafiło samo sobie radzić.