Sprawdzone pomoce z chemii

 

Uczniowie często sobie wybierają ulubione przedmioty, z których najchętniej zdobywają wiedzę. To normalne, że nikt się nie jest najlepszy ze wszystkich przedmiotów, ale dobrze żeby uczniowie z zaciekawieniem słuchali tego, co mówi nauczyciel.

Z czego korzystają na lekcjach nauczyciele chemii?

Chemia - najlepsze pomoce szkolneJedną z ciekawszych nauk szkolnych jest chemia, gdyż można na niej poznać zjawiska nas otaczające i wykonać prawdziwe doświadczenia. Uczniowie uwielbiają w nich uczestniczyć, gdyż często wiążą się one z wykonaniem skomplikowanego doświadczenia przy użyciu różnych pomocy szkolnych. Jeżeli myślimy, że nudna jest chemia – najlepsze pomoce szkolne na pewno wpłyną na zmianę naszego zdania. Umożliwiają one wykonanie podstawowego doświadczenia mieszania czy łączenia cieczy, ale także wykonania skomplikowanego działania, kończącego się wulkanem piany czy dymu. Możliwość dotknięcia co po niektórych pierwiastków, wykorzystania statywów chemicznych, mierników czy innych specjalistycznych przyrządów, na pewno pociąga uczniów i sprawia, że chętnie uczestniczą w zajęciach. Bardzo ciekawą i praktyczną pomocą dydaktyczną są modele budowy atomów czy różnych substancji, których nie zaobserwujemy na co dzień. Pomoce z chemii są na pewno jednymi z najciekawszych, zwłaszcza jeżeli w sali chemicznej znajduje się profesjonalne dygestorium, w którym można bezpiecznie przeprowadzać doświadczenia. W takiej sytuacji jest potrzebny też zestaw niezbędnych szklanych i porcelanowych naczyń, zbiorników czy pipet.

Pomoce szkolne są dostępne z każdego przedmiotu i zawsze wzbudzają duże zainteresowanie wśród uczniów. Każdą lekcję można poprowadzić w interesujący sposób i pokazać naukę od praktycznej strony, co znacznie bardziej się przyda niż dyktowanie regułek i pojęć.