Sprawdzony dodatek do oleju

Zima okazuje się często niezwykle zabójcza dla naszych samochodów. Szczególnie narażeni na spadki temperatur są kierowcy aut z silnikami diesla, które ze względu na swoją konstrukcję i wykorzystane rozwiązania technologiczne najtrudniej radzą sobie z nocnymi mrozami. Jednak nawet samochody napędzane benzyną mogą mieć trudności z odpaleniem czy ze swobodną jazdą.

Zimowe dodatki do olejów samochodowych

dodatek do olejuSilnik naszego auta do prawidłowej pracy potrzebuje odpowiedniego poziomu oleju samochodowego. Gwarantuje on odpowiednią lekkość pracy poszczególnych części silnika. Dzięki temu podzespoły nie niszczą się i nie zacierają. Jednak przy zmianie pogody i nagłym spadku temperatur olej traci część swoich charakterystycznych właściwości. Zaczyna być znacznie gęstszy i trudniejszy w rozprowadzeniu. W takiej sytuacji nasze silniki mają znacznie utrudnione zadanie, a poszczególne ich części mogą ulec awarii. Profesjonalny dodatek do oleju ma za zadanie ograniczyć tak niechciane zmiany i pomóc w utrzymaniu wszystkich właściwości smaru nawet mimo mroźnej nocy. Sprawdzone rozwiązania ograniczą ryzyko pojawienia się nieprzyjemnej awarii czy trudności z odpaleniem auta, gdy spieszymy się do pracy. Nie bójmy się sprawdzić czegoś nowego, może się przecież okazać, że trafimy w dziesiątkę. Wtedy nasze zimowe poranki staną się znacznie spokojniejsze, a auto nie zaskoczy nas nagłą usterką.

Wszelkie preparaty do silników czy bezpośrednio wlewane do paliwa mogą w dużym stopniu ograniczyć wpływ słabej jakość benzyny czy zmian w pogodzie, gdy mowa o oleju. Dzięki wcześniejszym zabezpieczeniu się i poprawie jakości płynów potrzebnych do prawidłowej pracy silnika możemy ograniczyć ryzyko awarii. W ten sposób nasze auto przetrwa najgorsze okresy funkcjonowania w stanie pełnej funkcjonalności.