Sprawdzony prywatny żłobek

Pediatrzy mówią, że dobrym momentem na powrót do pracy po przerwie związanej z urodzeniem i wychowaniem dziecka, jest koniec urlopu macierzyńskiego. Dziecko ma wtedy skończone dwanaście miesięcy i staje się coraz bardziej samodzielne.

Jak wygląda opieka w prywatnym żłobku?

prywatny żłobek wilanówRozwój dzieci przebiega bardzo dynamicznie i często następują szeroko omawiane skoki rozwojowe. Jeżeli planujemy posłać dziecko do żłobka, to warto to zrobić między tymi okresami, aby nie dokładać dodatkowo maluchowi stresów. Obecnie polecany jest w Warszawie prywatny żłobek Wilanów to dzielnica, gdzie jest ich kilka. Posiadają one odpowiednio wyposażone sale do zabaw, pomieszczenia socjalne, czy toalety. Maluchy mogą się w nich czuć jak u siebie w domu, z tą różnicą, że jest dużo dzieci dookoła. W tym wieku dzieci nie umieją jeszcze bawić się wspólnie, ale potrafią się obserwować i naśladować. Tą umiejętność wykorzystują opiekunki i zachęcają dzieci do zabawy. W trakcie pobytu w żłobku, maluchy uczestniczą w przeróżnych zajęciach rozwojowych, mają czytane bajeczki, są aktywowane ruchowo i mają do dyspozycji mnóstwo zabawek edukacyjnych. Dzieci, które nie potrafią jeszcze samodzielnie chodzić, spędzają sporo czasu w specjalnym kojcu, natomiast starsze dzieci bawią się po całej sali. Cały czas nad nimi czuwają doświadczone opiekunki, które także uczestniczą w zabawach. Dzieci w trakcie wielu godzin spędzonych w prywatnym żłobku, mają zapewnione pełnowartościowe posiłki dostosowane do ich wieku i potrzeb.

Posyłając dziecko do dobrego, prywatnego żłobka, rodzice mogą mieć pewność, że jest ono w odpowiednich rękach i zajmują się nim doświadczone opiekunki. Już po paru tygodniach pobytu dziecka w żłobku, rodzic może zaobserwować znaczące zmiany i postępy rozwojowe.