klasyczne dodatki

Styl kolonialny czyli klasyczne dodatki

Styl kolonialny powstał łącząc styl wiktoriański i rzemiosło Azji i Afryki. Europejczycy emigrując na inne kontynenty, chcieli zachować swój styl, dlatego próbowali transportować artykuły dekoracyjne do miejsc, gdzie aktualnie przebywają, jednak często nie wytrzymywały drogi i dochodziło do uszkodzeń, a nawet jeśli dotarły, to i tak nie przetrwały innego klimatu i dochodziło do destrukcji. Dlatego postanowili zlecić wykonanie różnych mebli, takie jak klasyczne dodatki do wnętrz wnętrz, osiedlowym mieszkańcom i tak powstał styl kolonialny.

Klasyczne dodatki  podkreślą powagę pomieszczenia.

.Charakteryzuje się on grubymi meblami z bliskowschodniego drewna z ozdobami. Ciemne barwy mieszają się z paletą kolorów zamorskich krajów. Panuje tutaj moda na kość słoniową. W domu takiego stylu koniecznie muszą się znajdować globusy, teleskopy i przede wszystkim mapy, które służyły do pracy, a teraz służą jako klasyczne dodatki do wnętrz. Styl kolonialny najlepiej pasuje do przestronnych, dużych pomieszczeń. Meble te nie należą do najtańszych, bo są wykonywane z takich gatunków jak tek, mahoń, akacja azjatycka, palisander, a także bambus i rattan. Meble są zazwyczaj ciemne, dlatego ściany powinny być o jasnych barwach. Tkaniny w tym stylu mają ważne znaczenie, nie może zabraknąć w nim ozdobnych dywanów, przezroczyste moskitiery, a zasłony mogą nawet nawiązywać do orientalnego stylu. Motywy zwierzęce także tu nie są obce, aby urozmaicić swoje mieszkanie można dodać motywów skóry, cętek czy pasków.

Jednak to klasyczne dodatki do wnętrz decydują o atrakcyjności mieszkania w stylu kolonialnym. Ten oto styl przeznaczony jest dla osób, które chcą wyrazić swoje „ja” w nietypowy sposób.