Systemy inteligentnych domów dla deweloperów

Budowa inteligentnego domu jest coraz częściej poszukiwaną usługą. System smart home przeznaczony dla deweloperów ma na celu sterowanie wszelkimi mediami. Takie prywatne centrum dowodzenia może znaleźć się zarówno w apartamencie, domu wolnostojącym, jak i bloku mieszkalnym. Na czym polega smart home? Oto kilka istotnych informacji.

Sterowanie mediami jako standard deweloperski

smart home dla deweloperówWyposażenie domów i mieszkań zmienia się wraz z oczekiwaniami klientów. Obecnie poszukiwaną usługą jest smart home. Deweloper już przed oddaniem kluczy może wyposażyć dom w gotowy system do inteligentnego zarządzania mediami. Na czym polega smart home w stanie deweloperskim? Przede wszystkim taki system można zamontować już na etapie montażu mediów: prądu, gazu, ogrzewania i telewizji oraz internetu. W pakiecie smart home może znaleźć się bardzo wiele usług. Sterowanie mediami to podstawa. Również oświetlenie i ogrzewanie domu może być włączone w smart home dla deweloperów. Jeśli inwestor postanowi wyposażyć lokale mieszkalne w nowoczesne systemy elektroniczne, wówczas może liczyć na wyższe ceny mieszkań. Taki krok jest wskazany, gdy zabudowa mieści się w mniej atrakcyjnym miejscu, np. na obrzeżach miasta lub na całkiem nowym osiedlu. Wówczas nowinki technologiczne typu smart home mogą przyciągnąć szybciej klientów i sprawić, że mieszkania, domy i apartamenty zaczną się znacznie szybciej sprzedawać w dobrej cenie. 

Wśród usług, jakie znajdują się na wyposażenie mieszkań w stanie deweloperskim, coraz częściej pojawia się smart home. Może on obejmować wiele różnych elementów. Najpopularniejsze jest sterowanie prądem, oświetleniem i ogrzewaniem. Dodatkowo można dołączyć kolektory słoneczne i system dawkowania wody w gospodarstwie domowym. Nowoczesne mieszkania wyposażone są w smart home.