program księgowy

Szkolenia dla pracowników a program księgowy

Pracuję już od wielu lat jako księgowa. Moja praca tak jak wszyscy wiedzą polega na robieniu obliczeń, rozliczeń, przygotowywaniu PIT-ów pracowników, zestawień sprzedażowych okresowych i tym podobnych rzeczy. Dawniej robiło się to ręcznie przy pomocy kartki, ołówka i kalkulatora.

Program księgowy dla pracowników

program księgowyPóźniej pojawiły się nowe programy. Nasz dział dostał prosty program księgowy, pomagający nieco w obliczeniach, natomiast magazynierzy dostali swój pierwszy program magazynowy. Był on bardzo prosty w obsłudze i nie robił jakiś zaawansowanych obliczeń, był to raczej nieco lepszy kalkulator. Ostatnio jednak szef zapowiedział, ze czeka nas szkolenie z nowego programu dla księgowych. Nie wiedzieliśmy o co chodzi, przecież nie mamy żadnego nowego programu. Okazało się, ze miał on dopiero zostać wdrożony, więc już musimy iść na szkolenie, żebyśmy wiedzieli jak go potem obsługiwać. Nasz nowy program finansowy księgowy miał nam o wiele usprawniać pracę. Czekaliśmy zatem z niecierpliwieniem, żeby zobaczyć jak to będzie wyglądało. Pojechaliśmy na szkolenie do centrum naszego miasta, bo tam znajdowała się siedziba organizatora. Posadzili każdego z nas przed komputerem i krok po kroku tłumaczyli wszystko na temat programu finansowo księgowego.

Na początku szło nam dosyć opornie, bo nie umieliśmy się odnaleźć w tak zaawansowanym programie, ale pod koniec kursy już prawie umieliśmy go samodzielnie obsługiwać. Reszta jak zwykłe wyjdzie w trakcie pracy. Tak czy inaczej szkolenie się nam podobało.