Sztuczna trawa w ogrodzie

Posiadacze działek przydomowych oraz ogródków działkowych dzielą się na dwa typy: tych, którzy uwielbiają pracę w ogrodzie i sprawia ona im przyjemność oraz tych, których pielęgnacja roślin męczy. Koszenie, pielenie i nawożenie trawników rzeczywiście może być męczące — zwłaszcza gdy przeciętny letni dzień wygląda tak, że z pracy zarobkowej idzie się do kolejnej — tym razem do tej w ogrodzie… A gdzie tu czas na odpoczynek?

Sztuczna trawa zamiast tradycyjnego trawnika

trwała sztuczna trawa - cenaOgród przy domu wygląda pięknie, jeśli jest zadbany. Sucha, żółta trawa, w dodatku niepokrywająca w całości ziemi nie wygląda dobrze. Często zła kondycja trawy nie wynika wyłącznie z zaniedbania ze strony właściciela. Nierzadko jest to kwestia złej jakości gleby, ukształtowania terenu lub po prostu trawa jest notorycznie niszczona przez zwierzęta (np. obsikiwana przez psy). W takiej sytuacji, aby podwórko wciąż cieszyło oko, niezastąpiona okaże się niezwykle trwała sztuczna trawa – cena za rolkę takiej wykładziny wychodzi dużo niższa, niż pielęgnacja naturalnego trawnika. Ponadto warto podliczyć czas, który jest poświęcany na pielęgnację trawników. Bardzo często właściciele ogrodów nie mają czasu cieszyć się ich pięknem, ponieważ cały czas poświęcają na pielęgnację roślin. Dbanie o sztuczną trawę nie jest tak trudne i czasochłonne, dlatego wykładziny nadają się zwłaszcza dla ludzi zapracowanych. Zalety sztucznych trawników docenią również rodziny z dziećmi — maluchy mogą czuć się bezpieczne, ponieważ sztuczne trawniki, w przeciwieństwie do naturalnych roślin pozbawione są alergenów. 

Wykładziny imitujące trawę są rozwiązaniem, po które coraz częściej sięgają właściciele domów z ogrodami. Zdecydowanym atutem przemawiającym do decydujących się na ten produkt jest łatwość pielęgnacji tego typu podłoża. Utrzymanie w czystości wykładziny jest dużo łatwiejsze niż pielęgnacja trawnika, dzięki czemu można zaoszczędzić wiele czasu, który może być poświęcony na zabawę z dziećmi.