Szybko znalazłem pracę w Niemczech

Kiedy straciłem pracę to postanowiłem się nie załamywać i spróbować tym razem czegoś innego. Pomyślałem, że znajdę pracę za granicą. Jedyną przeszkodą jaką odczuwałem była nieznajomość żadnego z obcych języków. Pomyślałem sobie, że nic mi nie przeszkodzi w realizacji mojego celu. Znalazłem szybko pracę za zachodnią granicą i teraz dopiero uczę się języka.

Praca w opiece dla nieznających niemieckiego

opieka w niemczech bez języka z zakwaterowaniemSą takie zawody, które nie wymagają znajomości języka. Chociaż nie ukrywam, że na pewno byłoby mi łatwiej gdybym potrafił od razu mówić po niemiecku. Kiedy wyjechałem to jedyną możliwością podjęcia pracy było opiekowanie się osobami starszymi. Miałem wiele szczęścia, bo trafiłem do domu starszych ludzi, którzy znali język polski. W każdym razie rzeczywiście możliwa jest opieka w Niemczech bez języka z zakwaterowaniem tak jak to oferują niektóre agencje pracy. Ja właśnie na takie ogłoszenie odpowiedziałem i zadzwoniłem na podany numer telefonu. Takie ogłoszenie z pracą znalazłem w internecie na polskich portalach dla szukających pracy. Trzeba było oczywiście ustawić kraj, w którym chciało się znaleźć pracę. I muszę przyznać, że znalezienie pracy naprawdę trwało może dwa dni. Nawet nie musiałem mieć doświadczenia w opiece nad starszymi, ale ja akurat mam spore, bo od lat jestem rehabilitantem. Być może dlatego tak szybko znalazłem pracę bez znajomości języka. Ważne jest też to, że dostałem również zakwaterowanie.

Kiedy tylko straciłem swoją pracę w kraju to szybko postanowiłem, że kolejnej poszukam za granicą. Jak zaplanowałem tak też zrobiłem. Bardzo szybko udało mi się znaleźć pracę w opiece nad osobami starszymi. Nie musiałem znać języka, a na dodatek otrzymałem również zakwaterowanie. Jestem naprawdę bardzo zadowolony, bo praca jest bardzo dobrze płatna.