tv

Telewizor na ścianie, czyli nowoczesność w Twoim domu.

Nowoczesne telewizory typu LCD lub LED są coraz popularniejsze i coraz częściej wypierają z naszych domów standardowe kineskopowe telewizory CRT.

Telewizor zawieszony na ścianie wygląda dużo nowocześniej

tvCoraz bardziej popularne stają się także telewizory 3D dzięki którym możemy się cieszyć trójwymiarem znanym dotąd jedynie w kinach w naszym własnym domu. Telewizor tego typu warto jest zawiesić na ścianie. Pomogą nam w tym celu uchwyty do telewizorów. Uchwyty do TV możemy nabyć bez problemu w każdym sklepie internetowym z urządzeniami RTV, a także w większości sklepów sieciowych sklepów z elektroniką. W tych sklepach możemy także znaleźć inne ciekawe towary jak np. torby fotograficzne, laptopy i torby foto. Dlaczego warto zawiesić telewizor na ścianie? Jest ku temu kilka ważnych przesłanek. Przede wszystkim wieszając telewizor na ścianie sprawimy, że nie będzie on dostępny dla małych dzieci, dzięki czemu nasz telewizor będzie bezpieczny. Duże telewizory prezentują się o wiele lepiej na ścianie niż na komodzie. Duży telewizor wiszący na ścianie sprawia, że nasze wnętrze staje się niezwykle nowoczesne. Jeśli zdecydujemy się na powieszenie telewizora na ścianie, to zyskamy w pokoju więcej miejsca, gdyż tego typu telewizory zajmują zazwyczaj całą półkę lub komodę. Umieszczając telewizor i podłączając pod niego dobrej jakości sprzęt audio możemy sprawić, że będziemy mieć iście kinowy efekt w naszym własnym domu. Taki telewizor można bez problemu zamontować samodzielnie, gdyż uchwyty do telewizorów wystarczy zamontować do ściany za pomocą kilku wkrętów, nałożyć na niego telewizor i zabezpieczyć go kilkoma śrubami. Dzisiejsze uchwyty pozwalają na dowolne przemieszczanie naszego telewizora w płaszczyźnie pionowej i poziomej. Z samym dopasowaniem uchwytu do telewizora również nie będzie problemu, gdyż praktycznie wszystkie płaskie telewizory obsługiwane są przez standard VESA co oznacza, że uchwyty oznaczone tym typem mocowania pozwalają na zawieszenie dowolnego telewizora, który jest kompatybilny z tym standardem. Jeśli nasz telewizor jakimś cudem nie współpracuje z systemem VESA, to możemy wtedy wykorzystać uchwyty uniwersalne, które możemy dowolnie dopasować do naszego TV.

Jest to rozwiązanie nieco droższe i bardziej skomplikowane w montażu, ale przeciętny konsument nie powinien mieć z nim problemu.