Usługa grawerowania laserowego

Grawerowanie laserowe jest obecnie bardzo często wykorzystywane do wykonywania indywidualnych i spersonalizowanych wyrobów różnego typu. Jest to aktualnie jeden z najbardziej nowoczesnych sposobów znakowania i posiada niewątpliwie bardzo dużo walorów, dlatego też jest z powodzeniem powszechnie stosowaną metodą wykorzystywaną w różnych sektorach i branżach przemysłu.

Proces grawerowania laserowego – zalety i walory rozwiązania

grawerowanie laseroweW trakcie grawerowania laserowego materiał jest stosunkowo silnie (choć bez narażenia go na zniszczenie czy utratę swoich właściwości) nagrzewany przez wiązkę laserową wytwarzaną przez specjalisty i nowoczesny laser, że możliwe jest wytworzenia na materiale kontrastu lub wyparowania części materiału i w ten sposób utworzenie określonego wcześniej wzoru, motywu czy podpisu. Największą cechą charakterystyczną dla grawerowania laserowego jest fakt, że uzyskany grawerunek laserowy cechuje się bardzo dużą trwałością, efektywnością oraz jest odporny na ścieranie się czy zniszczenie. Kolejną wielką zaletą jeśli chodzi o grawerowanie laserowe jest fakt, że dzięki tej metodzie można wygrawerować praktycznie dowolny wzór o różnej wielkości i stopniu skomplikowania na różnorodnych materiałach. Grawerowanie laserowe stosuje się między innymi przy trofeach sportowych (puchary, medale), spersonalizowaniu biżuterii (obrączki ślubne, naszyjniki z napisem) oraz przy tworzeniu gadżetów firmowych dla klientów (na przykład długopisy czy metalowe zawieszki z logiem czy nazwą firmy). Wszystko to sprawia, że obecnie grawer laserowy jest najczęściej wykorzystywaną metodą oznaczeń różnych przedmiotów.

Wiadomym jest, że nie na każdym materiale można z powodzeniem wykonać grawer laserowy. Wiele zależy przede wszystkim od jakości i grubości materiału z którego został wykonany dany produkt – w tym celu warto jest się poradzić specjalistów w tej branży czy dany materiał można oznakować w ten sposób.