Usługi okulistyczno-chirurgiczne – okulista w Krakowie

Okulista to specjalista, który zajmuje się nie tylko badaniem wzroku, ale również wykonuje zabiegi chirurgiczne na oku. Są to zabiegi skomplikowane i wymagają niezwykłej precyzji. Jest to tzw. mikrochirurgia. Najczęściej w celach chirurgicznych do okulisty zgłaszają się ludzie, którzy znajdują na swoim oku jakieś zmiany.

Brodawczak, cysta, róg skórny – usługi okulistyczne w Krakowie

okulista krakówCzęsto mogą być one niezauważalne przez dłuższy czas. Takie zmiany jak cysty, brodawczaki i rogi skórne zdarzają się nierzadko. Wymagają one natychmiastowego usunięcia, ale też badania histopatologicznego, by potwierdzić diagnozę – może okazać się, że zmiana mogła być guzem nowotworowym, a co gorsza nowotworem złośliwym, który daje przerzuty do innych narządów – wtedy konieczny jest pełen pakiet badań i to już nie tylko okulistycznych. Na pewno okulista kraków poradzi sobie z usunięciem zmiany na oku. Brodawczak to zmiana wypukła o nieregularnym kształcie, której przyczyną prawdopodobnie jest infekcja wirusowa – wirus brodawczaka. Usunięcie brodawczaka nie jest skomplikowane, dlatego nie należy bać się takiego zabiegu u okulisty. Zabiegi chirurgiczne na oku wykonywane są zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym – nie ma potrzeby znieczulać pacjenta całkowicie, jeśli zabieg będzie trwał naprawdę krótki – usunięcie brodawczaka, skórzaka, cysty na oku to zaledwie kilka minut pracy okulisty. Znieczulenie miejscowe zaczyna działać już po kilku minutach. Sam zabieg również trwa krótko. Oczywiście po zabiegu chirurgicznym na oku zakładane są najczęściej szwy – zaszywa się powieki, by oko było ciągle nawilżone przez spojówki i lepiej się goiło.

Potrzebne będą również regularne wizyty kontrolne, by lekarz mógł kontrolować stan oka oraz sprawdzać, czy na pewno wszystkie zmiany zostały wycięte. Nie należy zwlekać z takimi zmianami!