W jakim celu używa się paneli 3d akustycznych?

Otworzyłam wraz z przyjaciółką, małą klinikę dietetyczną w centrum naszego rodzinnego miasta, jakim jest Białystok. Bardzo zależało nam na tym, żeby nasi pacjenci czyli się przede wszystkim komfortowo i swobodnie, dlatego zwracałyśmy uwagę na szczegóły, które wbrew pozorom mają ogromne znaczenie! Żeby pacjent nam zaufał, musieliśmy najpierw na to zaufanie zasłużyć.

Panel akustyczny do wygłuszenia pomieszczenia

panele akustyczne 3dSama pamiętam doskonale, kiedy czekając na swoją kolej do lekarza pierwszego kontaktu, słyszałam wszystko, co działo się w gabinecie. Nie podobało mi się to, ponieważ w tym momencie bardzo było zaburzone zaufanie. Myślę, że Martyna zgodzi się ze mną w tym temacie. Dlatego postanowiłyśmy, że na ścianie muszą pojawić się panele akustyczne 3d. Można je zastosować zarówno na ścianach, jak i suficie. Są one wykonane z materiału, który idealnie pochłania fale dźwiękowe, dzięki czemu nasi pacjenci mogą czuć się swobodnie w naszych gabinetach i nie muszą obawiać się, że osoby postronne usłyszą o ich problemach. Dodatkowym atutem paneli akustycznych 3d jest ich oryginalny wygląd. Najczęściej tego typu panele są stosowane w studiach muzycznych, kabinach, w których wykonuje się badania słuchu czy niekiedy nawet w domach. W zależności od tego, co dla kogo ma jaki priorytet. Panele akustyczne 3d są bardzo łatwe w montażu, ponieważ przykleja się je na klej do płyt kartonowo-gipsowych.

Według mnie największym plusem akustycznych paneli 3d jest przestronny kształt oraz to, że ostateczny ich wzór wygląda na skomplikowany. Można urządzić dzięki nim bardzo oryginalnie pomieszczenie, więc dlaczego nie mielibyśmy z tego skorzystać? Wystarczy pobawić się w projektanta i zamówić różne koloru paneli. Przede wszystkim nie bójmy się łączyć czy mieszać kolorów.