W salonie zamontowałem wstrząsoodporny żyrandol ledowy

Zastanawiałem się kiedyś nad tym czy oświetlenie ledowe rzeczywiście jest tak bardzo energooszczędne jak to jest wszędzie opisywane. Jakoś nie wierzyłem w to, że światło może pobierać tak mało prądu. Nie wierzyłem, dopóki sam tego nie sprawdziłem. Zacząłem od zamontowania ledowego żyrandola w salonie. Zużycie prądu w ciągu trzech miesięcy realnie spadło.

Żyrandole ledowe zużywają mniej prądu

wstrząsoodporny żyrandol ledDzisiaj mogę z całą pewnością potwierdzić, że są takie technologie w branży oświetleniowej, które pozwalają na zdecydowanie mniejsze zużycie prądu, aniżeli standardowo. Są one coraz bardziej popularne, ale jeszcze na tyle drogie, że mało ludzi widzi w tym realna oszczędność. Bo na pewno ledowe lampy, żyrandole czy żarówki są droższe od takich normalnych. Jeśli przeliczymy to na realne oszczędności wynikające z ich użytkowania to stwierdzimy, że wstrząsoodporny żyrandol led okazuje się być dobrą inwestycją. Sam kupiłem właśnie taki żyrandol i osobiście przetestowałem idące za tym oszczędności. I one naprawdę są. Ja zrobiłem to tak. Zainwestowałem w porządny żyrandol w technologii ledowej, którego zużycie prądu wynosiło jakieś absolutne minimum. Po jego zamontowaniu sprawdziłem i porównałem zużycie prądu za kolejny kwartał. I rzeczywiście okazało się, że zużyłem trochę mniej prądu. Mogę tylko przypuszczać, że zamontowanie w całym domu świateł ledowych mogłoby się znacząco przyczynić do oszczędności za prąd w domowym budżecie.

W najbliższym czasie wymienię całe domowe oświetlenie na takie energooszczędne. Wtedy będę mógł realnie ocenić jak taka zmiana wpływa na zużycie prądu i ponoszone z tego tytułu opłaty. Będę to też mógł przeliczyć na koszty, które trzeba ponieść, żeby taką oszczędność w domu wprowadzić. A koszty takiej inwestycji w energooszczędność też mogą być znaczące w przypadku dużego domu.