Wielobarwne powłoki sufitów naciąganych

Jeśli chcemy w sposób szybki i bardzo efektowny odmienić oblicze dowolnego wnętrza warto skorzystać z sufitów napinanych cieszących się ostatnio coraz większą popularnością. Zaletą zastosowania tego typu rozwiązania jest brak konieczności remontowanego pomieszczenia z użytkowania na długi okres czasu.

Podstawowe rodzaje sufitów napinanych

sufit napinany czarnyMateriały wykończeniowe z tworzyw sztucznych stanowią coraz większą grupę. Z punktu widzenia producenta są one tańsze w wykonaniu i dają ogromne możliwości dowolnego kształtowania. Bardzo dobrym przykładem są sufity napinane wytwarzane na bazie bardzo odpornych powłok PCV, tkanin satynowych oraz tkanin poliestrowych. Klienci mają do dyspozycji dużą liczbę dostępnych wzorów w niemal każdym kolorze. Jeżeli inwestor myśli by zainstalować ekstrawagancki sufit napinany czarny kolor również jest do dyspozycji. Z czarnych powłok korzystają najczęściej właściciele lokali gastronomicznych i rozrywkowych. Klient może zdecydować się na jednowarstwowy model sufitu oparty na jednokolorowej powłoce lub na wielobarwny łączony poprzez zgrzewanie powłok. Jeżeli projekt ma być ambitniejszy do dyspozycji klientów są trójwymiarowe sufity wielopowłokowe, sufity z nadrukiem dowolnego znaku graficznego lub zdjęcia. Sufit napinany bardzo dobrze komponuje się ze specjalistycznym, dedykowanym tej technologii oświetleniem ledowym lub światłowodowym. Lampy mogą być umieszczane na wiele sposobów tworząc niepowtarzalne efekty wizualne. Znakomitym przykładem jest popularny sufit gwieździste niebo z oświetleniem światłowodowym.

Producenci sufitów napinanych w Polsce to najczęściej bardzo profesjonalne podmioty gospodarcze opierające swoją produkcję na membranach sufitowych dostarczanych przez najlepszych światowych producentów działających w tej branży. Wszystkie informacje na temat tych produktów dostępne są na stronach producentów.