Wolne miejsca w placówkach przedszkolnych

Niemalże siedemdziesiąt procent maluchów od urodzenia aż do ukończenia dwunastego miesiąca życia, spędza czas z mamą w domu. Dopiero później dzieci są posyłane do żłobków, jeżeli matki muszą wrócić do pracy. Mogą w nich przebywać aż do końca trzeciego roku życia.

Kiedy w przedszkolach są wolne miejsca?

przedszkola gdynia wolne miejscaUkończenie przez dziecko trzeciego roku życia jest w pewnym sensie przełomowym momentem, gdyż od tej chwili może się stać pełnoprawnym przedszkolakiem. Początki bywają trudne, gdyż ani dziecko ani rodzice nie są przyzwyczajeni do nieobecności dziecka w domu, ale z czasem ta sytuacja się normuje. Żeby dziecko się dostało do przedszkola, to musi pozytywnie przejść proces rekrutacyjny, który jest jednakowy dla każdego malucha. Przede wszystkim trzeba zarejestrować dziecko na specjalnym portalu internetowych, za pośrednictwem którego jest prowadzona rekrutacja w przedszkolach państwowych i prywatnych. Każde dziecko musi mieć wykonane obowiązkowe szczepienia ochronne oraz posiadać ukończone trzy lata. Przedszkola Gdynia wolne miejsca mają zawsze na początku roku, kiedy rozpoczyna się rekrutacja. Wyniki są ogłaszane w kwietniu, a rekrutacja uzupełniająca prowadzona jest pod koniec wakacji, jeżeli są jakieś wolne miejsca. W większości przypadków dzieci dostają się do wybieranych przez rodziców przedszkoli, ponieważ jest ich przynajmniej kilkadziesiąt w każdym, dużym mieście. Jeżeli braknie miejsc w samorządowej placówce przedszkolnej, to zawsze pozostają przedszkola niepubliczne.

Czasem bywa, że w trakcie roku jakieś miejsce się zwolni w przedszkolu, bo na przykład jakieś dziecko zrezygnowało z uczęszczania do danej placówki. Z pewnością zapisanie dziecka do przedszkola jest doskonałą decyzją, które wpływa na jego szybki rozwój społeczny.