Wózek hotelowy to podstawa

Hotele to miejsca, w których czystość odgrywa niezwykle istotną rolę. Jest swego rodzaju wizytówką. Serwis sprzątający dba o czystość pokoi, korytarzy oraz sal bankietowych. Pokoje muszą być sprzątane codziennie, dlatego dla usprawnienia pracy osoby sprzątające korzystają ze specjalnych wózków hotelowych. Istotną rolę odgrywa tutaj czas, ponieważ pokoje muszą być posprzątane szybko i sprawnie między wyjazdem jednych a przyjazdem drugich gości.

W co należy zaopatrzyć wózek hotelowy?

wózki hotelowe do sprzątaniaKażda ekipa sprzątająca w hotelu musi posiadać profesjonalne środki czyszczące takie jak płyny do czyszczenia sanitariatów, mycia oraz dezynfekcji powierzchni, płyny do luster oraz specjalne preparaty do mebli i podłóg. Środki te muszą być skoncentrowane i wydajne, ponieważ sprzątanie musi zająć jak najmniej czasu i przynieść oczekiwany efekt. Wózki hotelowe do sprzątania mają za zadanie usprawnić pracę serwisu sprzątającego. Wyposażone są w różnego rodzaju detergenty, ręczniki, worki na śmieci oraz takie na brudną pościel. Zaprojektowane zostały w taki sposób, aby umożliwiały swobodne przemieszczanie się z wraz z nimi po hotelowych korytarzach. Muszą być też odpowiedniej wielkości, aby z łatwością zmieściły się w windzie. W hotelach znajdziemy również specjalne, mniejsze wózki do mycia podłóg, które posiadają wiadra, wyciskarkę do mopa oraz kuwetki na przydatne do sprzątania akcesoria.

Hotele inwestują w profesjonalne środki czystości oraz sprzęt usprawniający pracę serwisu sprzątającego. Wózki hotelowe stanowią niezwykłe ułatwienie pracy, ponieważ znajdują się na nich wszystkie niezbędne przedmioty do posprzątania pokoi oraz worki na brudną pościel czy ręczniki. Jak to zwykło się mawiać, czas to pieniądz, dlatego serwis musi posprzątać pokój w jak najkrótszym czasie, nie tracąc przy tym na jakości wykonanej pracy.