Wybieramy drewnianą imitację na elewację

Gdy już mamy nasz wymarzony dom, chcemy by wyróżniał się na tle innych oraz miał niepowtarzalną kolorystykę. Same drewno nie zawsze będzie dobrze prezentować się na ścianach domów. Warto więc rozejrzeć się za wyrazistą i wytrzymałą imitację na elewacje naszego domu. 

Drewniane imitacje elewacyjne muszą być wytrzymałe

imitacja drewna na elewacjęJednym z dominujących motywów elewacyjnych jest imitacja drewna, która odwzorowuje najróżniejsze struktury drewna w różnych kolorach. Jeśli chodzi o takie produkty, jak imitacja drewna na elewację, to przede wszystkim możliwość indywidualnego łączenia faktur i kolorów. Ważna jest też odporność na uszkodzenia powierzchni i różne warunki atmosferyczne. Większość imitacji jest mrozoodporna, dzięki czemu nie musimy obawiać się pęknięć podczas zimy. Pokryta powierzchnia nawet podczas intensywnego użytkowania nie traci pierwotnego oraz eleganckiego wyglądu. Płytki na elewację są też odporne na uszkodzenia, ścieranie a nawet na bardzo wysoką temperaturę w okresie letnim. Materiał jest również łatwy w docinaniu, obróbce i montażu, którego możemy dokonać sami lub oddać go w ręce profesjonalistów. Plusem imitacji jest też brak potrzeby częstego odnawiania, gdyż wystarczy postawić na regularną impregnację. Imitacje zawsze wytwarzane są z tworzyw o najwyższej jakości, dzięki czemu są inwestycją na lata.

Nasze domy to nasza wizytówka. Zadbany ogród i przystrzyżony trawnik to jednak nie wszystko. Bardzo ważna jest bowiem elewacja budynku, która nadaje mu charakteru. Obecnie najpopularniejszą jest imitacja drewna, która daje możliwość wyboru koloru i struktury, a nam zwyczajnie spodoba się ze względu na standardy estetyczne. Nadto, cechuje ją łatwy montaż i duża wytrzymałość na trudne warunki atmosferyczne oraz ujemne temperatury, czy wilgoć.