akcesoria niemowlęce

Wyprawka dla noworodka

W ostatnim trymestrze ciąży każda przyszła mama z pewnością powinna rozpocząć poszukiwania oraz zakupy. Po urodzeniu dziecka będzie miała wiele innych rzeczy do zrobienia. Zakupy będą na ostatnim miejscu. Warto już wtedy zastanowić się jakie akcesoria niemowlęce kupić i jak przygotować wyprawkę dla noworodka. To bardzo ważny i odpowiedzialny wybór.

akcesoria niemowlęceOd niego będzie zależał komfort opieki nad dzieckiem. Oczywiście pierwsze na liście są ubrania. Wiele kobiet zastanawia się nad tym co kupić i jakie powinny być to ubrania. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, aby były one wykonane z naturalnych materiałów. To bardzo istotne, gdyż w innym wypadku nasze dziecko nie będzie się w nich czuło zbyt komfortowo. Może wystąpić także u niego jakaś reakcja uczuleniowa.
Skóra dziecka jest bardzo delikatna. Jeśli chodzi o rozmiar ubranek dla noworodka to uniwersalne z pewnością będzie te o rozmiarze 62. Wiadomo, że dziecko może urodzić się mniejsze. Wówczas pozostanie nam podwinięcie rękawków. Jednak ubranko będzie służyło wtedy więcej niż miesiąc. Każda mama jeszcze przed porodem powinna obowiązkowo zaopatrzyć się w kilka par śpioszków, kilka pajacyków, kaftaników, body z krótkim oraz długim rękawem, skarpetki.
Oprócz tego na pewno przydadzą się czapeczki. Panie, które będą rodzić w miesiącach zimowych powinny także kupić dla dziecka jakiś ciepły kombinezon, rajstopy, grubsze skarpety, miękkie buciki oraz rękawiczki. Oczywiście po zakupie wszystkie ubranka pierzemy oraz prasujemy. Przed porodem trzeba zaopatrzyć się także w pieluchy. Nawet jeśli mamy zamiar uzywać tylko pieluszek jednorazowych to zawsze warto mieć pod ręką również jakąś pieluchę tetrową. Kompletując wyprawkę dla dziecka nie można zapominać także o kosmetykach dla dzieci.

Przyda się z pewnością mydło dla niemowląt, krem natłuszczający do pupy, waciki bawełniane, oliwka dla niemowląt, chusteczki jednorazowe do ciała. Panie, które rodzą zimą powinny również zakupić specjalny, ochronny krem na zimę. Na pewno przyda się także jakiś kosmetyk do kąpieli. Nie można o tym zapominać.