Wypukłe naklejki wykorzystywane w logotypach

 

Naklejki 3D to bardzo estetyczna forma zwrócenia uwagi klienta na produkt. Są wykorzystywane najczęściej do zwrócenia uwagi na logo firmy, napis lub jakieś hasło reklamowe. Często w formie 3D prezentuje się również główną postać, maskotkę firmy umieszczoną na opakowaniu.

Do czego wykorzystać naklejki trójwymiarowe?

naklejki wypukłeTakie naklejki tworzone są dzięki specjalnej folii lub papierowi samoprzylepnemu. Bardzo często gotowe naklejki wypukłe utwardzane są żywicą. Jest to przydatne na przykład przy tworzeniu logotypów marek motoryzacyjnych. Logo umieszczone na karoserii samochodu musi być odporne na warunki atmosferyczne i długoletnie użytkowanie. Grafika jest odporna na uszkodzenia i ścieranie. Z racji tego iż naklejki trójwymiarowe są odporne na warunki zewnętrzne to bez problemu mogą być umieszczane w reklamach outdoor czyli reklamach, które znajdują się w przestrzeni miejskiej. Tego typu naklejki nie są popularne na wszystkich rodzajach produktów. Są raczej domeną produktów droższych lub takich, które dopiero są w fazie promocji i należy przyciągnąć do nich wzrok klientów. Używane są do tworzenia logotypów sprzętów RTV i AGD, marek samochodowych czy na produktach marek ekskluzywnych. Wykorzystywane są do promocji zewnętrznej i wewnętrznej, w wystawiennictwie, przy oznaczaniu produktów limitowanych i promowanych. Bardzo często z użyciem tej technologii tworzy się gadżety reklamowe jak na przykład breloki. Decydują się na nie wszyscy producenci, którym zależy na wysokiej estetyce i pięknej prezentacji ich produktów.

Warto również podkreślić, że wypukłe logo bardziej przyciąga wzrok klientów i jest przez nich szybciej zapamiętywane. Przyciąga również wzrok dzieci dlatego naklejki 3D wykorzystuje się do oznaczania zabawek i przedmiotów dla najmłodszych.