Wytrzymałe protezy natychmiastowe

Wiele lat temu, ludzie, którzy z różnych powodów stracili zęby, mogli na ich miejsce jedynie wprawić sztuczne. Wyróżniały się one od pozostałych, ponieważ nierzadko były srebrne lub złote. Dziś są zupełnie inne metody, które pozwalają uzyskać naturalny efekt.

Czym jest proteza natychmiastowa?

proteza natychmiastowa warszawaWiększości osobom proteza kojarzy się ze starymi ludźmi, którzy noszą sztuczne szczęki. Jednakże dziś proteza wygląda zupełnie inaczej i niekoniecznie musi stanowić pewnego rodzaju wkład, który się każdego dnia zakłada i ściąga. W Polsce zarejestrowanych jest nawet kilkaset gabinetów protetycznych, w których każdy pacjent może mieć wykonaną protezę na zamówienie. Specjaliści są w stanie wykonać protezę częściową lub całościową, która będzie idealnie dopasowana do jamy ustnej. Standardowe protezy są wykonywane na stałe i przeważnie już pozostają do końca życia lub do momentu kiedy ich stan nie będzie wymagać wymiany. Jeżeli interesuje nas proteza natychmiastowa Warszawa jest miastem, w którym wykonamy ją w atrakcyjnej cenie. Jest ona zupełnie inna niż pozostałe rodzaje protez, ponieważ wiąże się wyrwaniem jednego z przednich zębów. Jak wiadomo, pozbycie się jedynki czy dwójki może sprawiać niemały dyskomfort, ale czasem jest to konieczne działanie. Na szczęście w protetyce jest na to rozwiązanie i są to specjalne protezy natychmiastowe, które są od razu zakładane po ekstrakcji (wyrwaniu zęba) – jeszcze w czasie, kiedy działa znieczulenie. Dzięki temu, po zabiegu, pacjent wychodzi z gabinetu z kompletem zębów.

Protezy natychmiastowe wymagają ich przygotowania jeszcze przed wyrwaniem zęba, aby zaraz po zabiegu chirurgicznym były gotowe do użycia. Może to być rozwiązanie na stałe lub tymczasowe, jeżeli istnieje konieczność wyrwania kolejnych zębów.