Zakup fug epoksydowych

Nie da się wykonać jednej i tej samej podłogi w każdym pomieszczeniu w domu czy mieszkaniu z wielu względów. Przede wszystkim chodzi o ich przeznaczenie i warunki jakie w nich panują. Tam gdzie panuje wilgoć na pewno się nie sprawdzą drewniane podłogi.

Jakie jest zastosowanie fug?

mapei - fugi epoksydowe łazienkoweJak wiadomo w łazience i także kuchni, często panuje duża wilgoć, która negatywnie wpływa na ściany, podłogi i sufity. Oczywiście musi być zapewniona właściwa wentylacja w tych pomieszczeniach, ale bardzo ważna jest też właściwie wykonana podłoga czy ściany. Przeważnie znajdują się na nich płytki, które są układane na specjalnym kleju. Płytek nigdy nie kładzie się jedną przy drugiej, ponieważ miedzy nimi muszą pozostać niewielkie szczeliny, które wypełnia się fugą.  W sprzedaży znajdziemy ja w wielu kolorach, gdyż musi ona pasować do koloru płytek. Można wyróżnić kilka rodzajów fug, a mianowicie: cementowe, akrylowe, silikonowe czy epoksydowe. Na szczególną uwagę zasługują Mapei – fugi epoksydowe łazienkowe, które są wyjątkowo odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz zabrudzenia. Są one najczęściej stosowane w miejscach takich jak baseny, sauny czy prysznice w obiektach sportowych. Wykazują one dużą wytrzymałość i nie pochłaniają wody, co jest bardzo ważne w miejscach gdzie panuje duża wilgoć. Jeżeli chodzi o wybór odpowiedniego koloru, to przeważnie wybiera się fugi w odcieniu płytek lub o ton jaśniejsze czy ciemniejsze, ponieważ nie powinny się rzucać w oczy. Ich wadą może być dwuskładnikowa forma, którą trzeba łączyć.

Kładąc płytki w łazience czy kuchni na podłogach i ścianach, trzeba pamiętać nie tylko o dobrym kleju, ale również o właściwej zaprawie. To od nich zależy trwałość wykonanej pracy. Inwestując w fugi epoksydowe, mamy gwarancję trwałości na długie lata.