kurs języka angielskiego Katowice

Zalety nauki w grupie rówieśników

Chcąc zapewnić dzieciom jak najlepszą edukację, należy pamiętać, że nauka to nie tylko szkoła. Ogromną rolę odgrywają też zajęcia pozalekcyjne. Dlatego dobrze jest zainteresować pociechę kilkoma dodatkowymi kursami.

Kurs języka angielskiego Katowice przyda się każdemu dziecku

Trzeba jednak pamiętać, że dziecko nie żyje samą nauką — oprócz szkoły ma też wiele innych obowiązków i tak jak i każdy dorosły, chce czasem odpocząć. Dlatego nie można go obarczać zbyt wieloma zajęciami pozalekcyjnymi. Powinno się wybierać tylko takie kursy, jakich dzieci naprawdę potrzebują. Najlepiej żeby maluch sam zdecydował, czego chciałby się dodatkowo uczyć, ale jeżeli nie ma żadnych pomysłów, można mu zaproponować, np. naukę języka obcego. To coś, co przyda się dziecku w przyszłości, zarówno w szkole, jak i po niej. Dobrze przygotowany i dobrany do wieku kurs języka angielskiego Katowice może przynieść dzieciom naprawdę wiele zabawy.

kurs języka angielskiego KatowiceSzczególnie w wieku przedszkolnym czy wczesnoszkolnym, gdzie korzysta się przede wszystkim z metody bezpodręcznikowej i nauczana poprzez gry, i ćwiczenia. Angielski dla dzieci powinien być wykładany bezstresowo. Ważne jest aby dziecko nie czuło presji związanej z uczeniem się czegoś nowego. Musi podchodzić do języka tak, jakby to była zabawa, a nie dodatkowy obowiązek. Jeżeli to pierwsze doświadczenie z językiem angielskim będzie dla dziecka nieprzyjemne, może się na niego zamknąć i w rezultacie kurs przyniesie więcej strat niż pożytku. Dlatego świetnie, szczególnie wśród najmłodszych, sprawdza się metoda nauczania poprzez zabawę. W radosnej atmosferze dziecko szybciej przyswoi wiedzę, szczególnie gdy będzie w grupie rówieśników, którzy chętnie wykonują polecenia nauczyciela i swobodnie się między sobą bawią. Dodatkowo w takich grupach występuje też niegroźna rywalizacja, co motywuje dzieci do dalszej nauki. Dobrze gdy gry angażują też dzieci ruchowo, bo wykonywanie i nazywanie wykonywanych czynności tworzy w mózgach połączenia pamięciowe, dzięki czemu łatwej będzie zapamiętać nowe słownictwo. Dziecko poprzez skojarzenie nauki z zabawą będzie uczyć się chętnie i z przyjemnością.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie: http://ence.pl