Zalety sprzętu poleasingowego w małych firmach

Prowadząc jednoosobową działalność gospodarczą i zatrudniając niewielką liczbę pracowników należy zadbać o jakość dostarczanego sprzętu, na którym pracuje cały zespół. W przypadku mocniejszych podzespołów w naszych komputerach firmowych możemy spodziewać się szybszej pracy nad projektem, a także płynniejszego odpisywania i rozwiązywania problemów klientów.

Na jaki sprzęt więc zwrócić uwagę?

monitory poleasingoweTanie laptopy używane i sprzęt poleasingowy charakteryzuje się tym, że jego wartość jest zdecydowanie niższa, niż nowych komputerów z salonu. Możemy więc za równowartość jednego komputera z salonu kupić dwa takie same z oferty rynku wtórnego, albo jeden komputer poleasingowy wraz z monitorem. Co ważne – wybierając mądrze spośród wszystkich ofert elektroniki używanej możemy natrafić na egzemplarze niczym nie różniące się od nieużywanego sprzętu. Zarówno małe, większe firmy, jak i osoby prywatne mogą skorzystać z kupna artykułów poleasingowych, które są zarówno tanie, jak i dobre. Wiadomo – każdy pracownik zajmujący inne stanowisko ma inne wymagania co do używanego sprzętu. Wymagania dotyczą systemu operacyjnego, na którym pracujemy, a także samych parametrów komputera. Lepsze wydajnościowo laptopy i monitory poleasingowe są zdecydowanie droższe, niż sprzęt do pracy typowo biurowej. Kupno kilku lepszych jednostek może okazać się koniecznością, zwłaszcza do pracy typowo graficznej, czy w branży reklamowej, gdzie wymagana jest wysoka efektywność sprzętu.

Sprzęt poleasingowy wbrew obiegowej opinii ma dużo zalet, na które warto zwrócić uwagę przy ustalaniu budżetu na zużywającą się rok po roku elektronikę. Nie możemy z jednej strony oszczędzać na zakupie sprzętu poleasingowego, z drugiej jednak na pewno nie przepłacimy wybierając mądrze i po przeanalizowaniu całej oferty.

Więcej na stronie http://www.cortexdata.pl