Zarządzanie przedsiębiorstwem w erze nowych technologii

 

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej, zarządzanie oraz prace administracyjne nigdy nie należały do najłatwiejszych. Ludzie spędzali dużo czasu na żmudnych czynnościach, które z powodzeniem mogłyby zostać ułatwione. Z pomocą przyszły nowe technologie, które przyniosły ze sobą między innymi edytory tekstowe, arkusze obliczeniowe oraz programy ułatwiające planowanie.

Nowe technologie oraz ich przydatność w zarządzaniu przedsiębiorstwem

sap hrDzięki technologiom wiele czynności zostało zautomatyzowanych. Pracownik działu kadr i płac nie musi podliczać ręcznie każdej faktury, gdyż  zrobi to za niego komputer. Podobnie jest z planowaniem urlopów pracowniczych – pracownik działu HR nie musi prowadzić kalendarza, zapisywać terminów urlopów udzielanych poszczególnym pracownikom oraz wertować go w celu sprawdzenia, czy w danym okresie ktoś już nie wziął urlopu. Wystarczy, że wprowadzi interesujące go dane do systemu i już wszystko staje się jasne. Takie możliwości dają współcześnie programy e-HRM, do których zalicza się między innymi program SAP HR. Dzięki nim możliwe jest zarządzanie kapitałem ludzkim, dostęp do danych konkretnych pracowników oraz umów z nimi zawartych, do ich zarobków i premii, a także do ocen i urlopów pracowniczych. Do systemu mają wgląd nie tylko właściciel firmy i pracownicy działu kadr – także pracownicy na niższych stanowiskach mogą się zalogować na swoje konto i sprawdzić na przykład aktualne informacje odnośnie  najbliższych szkoleń.

Rola nowych technologii jest nie do przecenienia w dzisiejszych czasach. Dzięki komputerom oraz coraz to doskonalszym programom możemy oszczędzać nie tylko swój czas, ale także minimalizować wkładany wysiłek w czynności, które mogą zostać zautomatyzowane. Aż trudno pomyśleć, co by było, gdyby nie istniały edytory tekstu i arkusze kalkulacyjne, a wszelkie obliczenia były wykonywane na kartce papieru…

Więcej informacji www.gavdi.pl