Znalazłem wykonawcę do ogrodzenia i bramy

Od kilkunastu miesięcy realizujemy z żona i synem największą inwestycję naszego życia. Budujemy nasz nowy dom. To znaczy budują go fachowcy, ale my wszystko nadzorujemy. Dosłownie przed chwilą firma od elewacji skończyła prace na zewnątrz. Nasz dom prezentuje się niczym piękny mały pałac. A teraz przyszła pora, żeby ten pałac ogrodzić od strony ulicy.

Firma zrobi ogrodzenie i bramę z napędem

Napęd do bramy dwuskrzydłowejZacznę może od tego, że całą zewnętrzną aranżacją zajmuje się moja żona. Za to ja organizuję pracę wykonawców, którzy pomysły mojej drugiej połówki wcielają w życie. I dlatego właśnie musiałem znaleźć firmę, która wykona całe ogrodzenie, czyli słupki, przęsła i bramę. No i oczywiście jeszcze furtkę. Znalazłem taką firmę a moja żona szybko ustaliła z nimi szczegóły co do wyglądu ogrodzenia. Ja natomiast uzgodniłem z nimi jaki napęd do bramy dwuskrzydłowej mają zamontować. Wybrałem prosty napęd, ale bardzo solidy i dostosowany do ciężaru skrzydeł. Bo całe ogrodzenie będzie wykonane z elementów kutych, które będą malowane proszkowo. Dla mnie wygodne jest to, że nie muszę jeździć za napędem, bo wszystko zorganizują fachowcy od ogrodzenia. Teraz musimy poczekać dwa miesiące, aż ogrodzenie będzie gotowe. Same słupki z betonowych bloczków będą zrobione w trzy dni, ale potem muszą około miesiąca schnąć. Potem trzeba czekać na przęsła, bramę i furtkę, która będzie zrobiona na zamówienie przez ślusarzy.

Prace wokół naszego domu zaczną się lada chwila. Już nie możemy się doczekać efektu. Na szczęście ja nie decyduję o wyglądzie naszego domu, bo nad wszystkim czuwa moja żona. Sądząc po wyglądzie domku to całość będzie wyglądać jak z bajki. Mam tylko nadzieję, że wybrałem najlepszy napęd do bramy. Chcemy, żeby wszystko zrobione było naprawdę solidnie.