Poszukiwania sadzonek truskawek

Mam przed domem ogródek w którym co roku sadzę dużo warzyw, owoców oraz ziół. W tym roku, po raz pierwszy zdecydowałam się zasadzić truskawki. Udałam się na targ rolniczy, gdzie znalazłam dużo handlarzy, którzy oferowali sadzonki na sprzedaż. Akurat był najlepszy moment na sadzenie tych owoców, dlatego nic dziwnego, że na targu można było dostać kilka ich odmian.

Kupno sadzonek truskawek flance

sadzonka truskawki - flanceSęk w tym, że nie mogłam się zdecydować, które będą dla mnie najlepsze. Sprzedawczyni zapytała mnie, na co zamierzam przeznaczać owoce. Odpowiedziałam, że chciałabym robić z nich dżemy, kompoty i konfitury, a także dodawać je do ciast czy innych deserów. Dowiedziałam się od niej, że w takim razie najlepsza będzie dla mnie sadzonka truskawki – flance. Jest to bardzo słodka i soczysta odmiana truskawek, dlatego świetnie sprawdzi się na kompoty czy do dżemów. Daje ona małe i słodkie owoce, a jeśli będziemy ją odpowiednio nawozić, plony mogą być naprawdę bardzo obfite. Na jednej sadzonkę może pojawić się bowiem, nawet kilkanaście truskawek na raz! Inna pani, która akurat również kupowała sadzonki, powiedziała że ona już od kilku lat sadzi truskawki flance i jest bardzo zadowolona. Owocują one bez problemy, a w dodatku nie wymagają szczególnej opieki i są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. W takim razie i ja zdecydowałam się je zakupić.

Już wkrótce przekonałam się, że to był prawdziwy strzał w dziesiątkę! Sadzonki okazały się bardzo wytrzymałe na deszcze, a także letnie susze. Faktycznie dały one bardzo obfite plony, z których byłam bardzo zadowolona. Owoce miały delikatny miodowy smak i były krwiście czerwone. Szybko również dojrzały, dlatego mogłam cieszyć się truskawkowymi przetworami już od wczesnego lata, aż do późnej jesieni.